05.03.2019 16:39
30 MİLYON EURO’LUK “İPA” PROJESİNDE SON NOKTAYA GELİNDİ

Rize’de başlatılması planlanan, fizibilite çalışmalarının tamamlandığı Avrupa hibe destekli 30 Milyon EURO’ luk Rize Atık Su Projesi ( İPA ) projenin hayata geçirilmesi noktasında son aşamaya gelindi.

Rize Belediyesi Başkanlık Makamında, Başkan Kasap Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı ile teknik konular elde bulunan projeler üzerinde yerinde incelenerek geçmişte yapılan fizibilite çalışmalarında ortaya çıkan eksiklikler giderildi. En ince ayrıntısına kadar değerlendirilen projede uygulama safhasına geçiliyor.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu yetkililerinden Elif Ceyda Özden, Asuman Özaltay, Cenk Yılmazer ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü yetkileri, Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen,  ilgili birim müdürleri ve teknik personelinde yer aldığı toplantıda, Rize Atık Su Projesi ( İPA ) projenin son teknik incelemeleri gerçekleştirildi. 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap toplantı sonunda yapmış olduğu açıklamada;  “İPA Projesi için İlgili Teknik ekimle birlikte kolları sıvadık. Proje’nin ilimizde hayata geçirilmesi noktasında yoğun çaba sarf ettik ve artık sona yaklaştık. Bu proje’nin ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 

Soru ve Görüşleriniz