15.09.2021 15:44
AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI DOLAYISIYLA RİZE BELEDİYESİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLEDİ…

Her yıl 16-22 Eylül tarihlerinde dünyada kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Rize Belediyesi tarafından ilimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Rize’de bu yıl düzenlenen etkinliklere katılmak üzere şehrimize gelen Hollanda Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ve beraberindeki heyet ilk olarak Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i makamında ziyaret etti.

Misafirlerini makamında ağırlayan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Büyükelçi Marjanne de Kwaasteniet’ ye Rize’nin coğrafi yapısı, iklimi ve bitki örtüsü ile ilgili bilgiler aktardı.

Karşılıklı hediyeleşme ile son bulan ziyaretin ardından Belediye Başkanı Rahmi Metin, Büyükelçi Marjanne de Kwaasteniet ve beraberindeki heyet Rize Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen Türkiye’nin Yeşil Hikayeleri İnsiyatifi isimli çalıştaya katıldı.

 Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünden Berrin Benli, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden Doç. Dr. Keziban Yazıcı  düzenlenen çalıştaya katılarak birer sunum gerçekleştirdi.

İki gün süreyle düzenlenen ve ilimizin paydaş kurumlarının katılım sağladığı çalıştay da tespit edilen Rize’nin çevre konusundaki hızlı kazanım proje fikirleri Rize Belediyesi ve Hollanda Büyükelçiliğiyle paylaşıldı.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in de bir selamlama konuşması gerçekleştirdiği çalıştayın ardından Başkan Rahmi Metin, Büyükelçi Marjanne de Kwaasteniet, Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı ve vatandaşlar şehrimizde bir farkındalık oluşturmak, insanlarımızı bisiklet kullanımına teşvik etmek adına Rize Belediyesi sahil bisiklet yolunda bisiklet turu atarak etkinlikte yer aldılar.

 

 

Soru ve Görüşleriniz