04.04.2018 11:02
BAŞKAN KASAP, “HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ”…

BAŞKAN KASAP, “HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ”…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Hamzabey mahallesi yolu üzerinde bulunan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Rize Belediyesi yeni Hayvan Bakım Evi modern mimarisi ve geniş sosyal alanları ile dikkat çekecek. Merkezde hayvanlara yönelik her türlü sağlık hizmetleri düşünülerek, temizlik ve dengeli beslenmeleri de sağlanacak. Yeni Hayvan Bakım Evi; ameliyathane, depo, müdür odası, veteriner hekim odası, sekretarya, personel odası, hayvan barındırma odaları, kamelyalar, yeşil alan, hayvan gezi alanları, bahçe kulübeleri, hayvan güneşlenme ve dinlenme alanından oluşacak. Tesis 300 hayvan kapasitesine sahip olacak şekilde yapılıyor.

BU YIL TAMAMLANACAK…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İncelemeler sırasında yaptığı açıklamada; “Her şey düşünüldü. Tesisi bu yıl içerisinde tamamlayarak, veterinerlik işleri hizmetlerimizi taçlandıracağız. Sadece hayvanları toplayarak depolama yapılmayacak. Hayvan hastanesinden, bakımlarına kadar her türlü üniteler ile yaşamsal haklarının korunduğu bir tesis olacak. Bu doğrultuda Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Soru ve Görüşleriniz