29.06.2018 13:39
BAŞKAN KASAP’TAN 30 HAZİRAN- 1 TEMMUZ YKS (YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI) MESAJI


Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap bir mesaj yayınlayarak YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)’ye girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Sınava girecek gençlerin kaygı ve heyecanlarını bir kenara bırakarak, morallerini yüksek tutmaları, ailelerin de çocuklarına destek olmaları gerektiğini ifade eden Başkan Kasap, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Her sınav gençlerimiz ve çocuklarımızın geleceğini oluşturacak önemli adımlardan biridir. İnanıyorum ki öğrencilerimiz de ellerinden gelen gayreti göstererek bu aşamaya kadar geldiler. Onların bu sınavı başarıyla tamamlayarak, emeklerinin karşılığını almalarını can-ı gönülden diliyorum.

Sevgili gençler; sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü o kadar rahat kullanırsınız. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sizi mutlu edecek sonuca yine siz karar vereceksiniz.

Rize halkı olarak bizlere düşen görev; sınava giren öğrencilerimizin motivasyonunu düşünerek, sınav süresince daha dikkatli olmaya gayret etmek ve özellikle sınavın yapıldığı okul çevrelerinde gürültüye karşı hassasiyet göstermektir. Bu duygu ve düşüncelerle Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, güzel bir sınav geçirmelerini temenni ediyorum.’’

Soru ve Görüşleriniz