29.11.2017 09:25
BAŞKANIMIZDAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadeleri kullandı.

“Mevlid Kandili, İslam dininin peygamberi Muhammet bin Abdullah’ın doğum gecesi ve aynı zamanda Hicrî Rebiülevvel ayının 12’nci gecesidir. Resulullah Efendimiz(s.a.v) bu gece kâinata teşrif etmişlerdir. Bu itibarla bu ayın 12’nci gecesi Hicri senenin de ilk kandilidir.

Bu gece, kâinata rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini idrak etmekteyiz. Bizleri o mübarek ve yüce Peygamber’e ümmet olma şerefine ulaştırdığı için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Bu gece edilecek duaların, kılınacak namazların, akıtılacak gözyaşlarının; ülkemiz, milletimiz,  tüm İslâm âlemi ve insanlığın huzuruna vesile olmasını niyaz ediyorum.

Mevlid Kandili vesilesi ile şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, milletçe kara günlerin geride kaldığı, ak günlerin yurdumuza hâkim olduğu bir geleceği Cenab-ı Allah’tan diliyoruz. Rabbim aramızdaki muhabbeti, dostluğu, barışı muhafaza etsin, daha da bereketlendirsin.”

Soru ve Görüşleriniz