• ATATÜRK’ÜN RİZE’YE GELİŞİNİN 93. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Rize’ye gelişinin 93. yıldönümü valilik tören alanında düzenlenen törenle kutlandı.Törene, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Konuşma ve şiirlerin yer aldığı kutlama programında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap bir konuşma gerçekleştirdi.Başkan Kasap, törende yaptığı konuşmada, “Bu gün 17 Eylül. Atatürk’ün Rize’yi ziyaretinin 93. Yıldönümü. Kurtuluş savaşından yeni çıkılmış ve Cumhuriyeti ilan edeli bir yıl olmadan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Rize’yi ziyaret etmesi önemli bir noktadır. Bu, Rizeli hemşehrilerimiz için de önemli bir hatıra olarak kalmaktadır ve her yıl aynı gün Atatürk’ün Rize’ye gelişini kutlamaktayız. Tabii ki Rizeliler Kurtuluş Savaşında batı cephesinde çok büyük mücadeleler vererek o dönemde aynı zamanda Atatürk’ün dikkatini çekmiştir. Bu durum Cumhuriyetin kuruluşundan sonra Atatürk’ün Anadolu’ya yaptığı ziyaretlerde ilk ziyaret ettiği illerden birisinin Rize olmasına neden olmuştur. Rizemiz için kıvanç verici bu olay her zaman anılacaktır. Rize’de fahri hemşehri olarak kabul edilen Atatürk, her zaman mutlulukla anılmıştır.” ifadelerine yer verdi. Törenin ardından Müftü Mahallesi’nde bulunan Atatürk Evi ziyaret edildi. Burada Atatürk konulu fotoğraf sergisi gezildi.

  DEVAMINI OKU
 • STİLİSTLİK KURSU SERGİSİ AÇILDI

  STİLİSTLİK KURSU SERGİSİ AÇILDIRize Belediyesi Tophane Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen stilistlik kursunun sergisi açıldı.Açılışa Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve eşi Menduha Kasap, Tophane Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Koçali, Belediye Meclis Üyesi Emine Aktaş, davetliler ve vatandaşlar katıldı.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap açılışta yapmış olduğu konuşmada, “Paydaşlarımızla bir bütün halinde çalışarak bu faaliyetler ortaya çıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın en son toplantıda ifade ettiği gibi “yollar yapacağız ama gönülleri de yapacağız” ifadesinden hareketle bizler bu tür faaliyetleri halkımızla birlikte yürütmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mahalle bazında bu tür faaliyetleri geliştirerek devam ettiriyoruz.” dedi.Rize Valisi Erdoğan Bektaş ise, “Tophane mahallemizin bütün sorunlarıyla ilgilenen bir muhtarımız var. Bu gün açılışını yapacağımız sergide belediyemizin ciddi katkıları vardır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ diye konuştu. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkan Kasap ve Vali Bektaş kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları inceledi.

  DEVAMINI OKU
 • RİZE BELEDİYESİ’NDEN YAŞLILARA BAYRAM ZİYARETİ

  RİZE BELEDİYESİ’NDEN YAŞLILARA BAYRAM ZİYARETİRize Belediyesi. Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan yaşlıları Kurban Bayramı’nda unutmadı.Yaşlıların bakımlarının yüksek standartlarda eksiksiz olarak yapıldığı huzurevinde, 24 saat görevli personeller sayesinde bakıma muhtaç vatandaşlar sorunsuz olarak hizmet görüyor.Rize Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz, Özel Kalem Müdürü Enes Büyük ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Nalkıran’ın katıldığı ziyarette yaşlılarla bir araya gelinip sohbet edildi, ardından hediye ve ikramlarda bulunuldu. Huzurevinde kalmakta olan yaşlıların yapılan bayram ziyaretinden dolayı oldukça mutlu oldukları görüldü.

  DEVAMINI OKU
 • RİZE’DE GELENEKSEL BAYRAMLAŞAMAYA TBMM BAŞKANI KAHRAMAN VE BAKAN BAK DA KATILDI

  RİZE’DE GELENEKSEL BAYRAMLAŞAMAYA TBMM BAŞKANI KAHRAMAN VE BAKAN BAK DA KATILDITBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize Belediyesi ve Rize Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın da katıldığı bayramlaşma töreni İsmail Kahraman Kültür Merkezi karşısı sahil alanında kurulan çadırda yapıldı.Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Hikmet Ayar, AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı, kamu kurum ve kuruluşları temsilceleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı bayramlaşma töreninin sonunda Rize Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. Bayramlaşma töreninin ardından TBMM Başkanı Kahraman, Başkan Kasap, Milletvekili Karal ve Vali Bektaş’la birlikte Reşadiye mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz