• BAŞKAN KASAP’TAN ÇAYKUR RİZESPOR’A DESTEK

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, protokolde yeri olmasına rağmen Çaykur Rizespor’a destek olmak amacıyla sezonluk kombine bilet aldı.Çaykur Rizespor’a olan desteğini her fırsatta dile getiren ve maçları stadyumda izlemeyi ihmal etmeyen Başkan Kasap, hem kulübe destek olmak hem de vatandaşlara örnek olmak amacıyla protokol tribününde yeri olmasına aldırmadan kombine satın aldı. Sezon başından bu yana oynadığı 4 lig maçında 4 galibiyet alan Çaykur Rizespor, puan kaybetmeden yoluna devam ediyor. Vatandaşların ve Rize dinamiklerinin bu süreçte takıma desteğinin tam olduğu görüldü.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN HACI ZİYARETİ..

  BAŞKAN KASAP’TAN HACI ZİYARETİ..Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, kutsal topraklara giderek hac görevini yerine getiren şehrimiz esnaflarından Selçuk Kasap’ı beraberinde Özel Kalem Müdürü Enes Büyük’le birlikte ziyaret etti.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ziyaretlerine devam ediyor. Ev ziyaretlerinde yakın ilgiyle karşılaşan Başkan Kasap, bu akşam da Hac vazifesini yerine getiren şehir esnaflarından iki çocuk babası Selçuk Kasap’ı ziyaret etti. Genç yaşta hacı olan Selçuk Kasap’tan Kutsal topraklarda yaşadıkları anıları dinleyen Başkan Kasap, hayırlı olsun Allah kabul etsin dileklerinde bulundu. Başkan Kasap, ziyaretinin sonunda “Ziyaretimiz bu akşam Hacı Selçuk kardeşimize nasip oldu. Orada yaşadıklarını dinledik, oradaymışız gibi  huzur bulduk. Bu vesile ile tüm hacılarımızın bu kutsal görevlerini Allah kabul etsin” diye konuştu.

  DEVAMINI OKU
 •  “HEM BİREY OLARAK HEM TOPLUM OLARAK UFKU GENİŞ BİR NESİL YETİŞTİRMELİYİZ.”

   Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Tüm insanların okuma yazma hakkından yararlanabilmesi için, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) tarafından ilan edilen “Dünya Okuma Yazma Günü” her yıl 8 Eylül’de kutlanıyor. Okuryazarlık temel bir insanî haktır ve yaşam boyu öğrenmenin ilk basamağını oluşturmaktadır. Bireylerin hayatlarını dönüştürebilmesi, diğer insanlarla sosyalleşebilmesi ve insani gelişimini tamamlayabilmesi için okuma yazma bilmesi gerekmektedir.Okuryazarlık düzeyinin yüksek olması insanların ve toplumların yaşam kalitesini yükseltirken, cehalet ise ancak iyi bir yaşam kalitesinin önünde aşılmaz bir duvar gibi yükselmekte ve toplumsal alandan dışlanmaya sebep olmaktadır. Bu tür olumsuzluklara maruz kalmamak için bilgi ve birikim sahibi olup hem birey olarak hem toplum olarak ufku geniş bir nesil yetiştirmeliyizOkumanın yaşı yoktur. Bugün bunun en iyi örneğini halk eğitim merkezlerindeki yetişkin okuma yazma kurslarında görmekteyiz. Bu vesileyle onları da cesaret ve azimlerinden dolayı tebrik ediyorum. Her zaman bu konuda toplumumuza destek olduk ve bu konuda yerel yönetimler ile işbirliğimiz devam edecektir. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.Ülkemizin eğitim seviyesini yükseltmek adına yapmış olduğumuz çalışmalarımız, şehrimizde ve ülkemizde okuma-yazma bilmeyen yurttaşımız kalmayana kadar devam edecektir. Bu vesile ile “Dünya Okuma Yazma Günü”nüzü içtenlikle kutluyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 191’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Zabıta Haftası’nı kutladı. Başkan Kasap, mesajında şu görüşlere yer verdi: “1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 191’nci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. Kanun ve nizamlar çerçevesinde görevini yerine getiren zabıtanın amacı halkın huzurunu ve esenliğini sağlamaktır. Zabıta teşkilatımız her zaman vatandaşa yol gösterici, giydiği üniforma ile halkın esenliğine hizmet etme bilinciyle hareket etmektedir. ’Önce İnsan’ anlayışıyla hizmet üreten zabıtamız bu amaç doğrultusunda fedakârca çalışmaktadır. Bu yüzden işleri hem çok zor hem çok kutsal. Gece-gündüz demeden özveriyle çalışan zabıta çalışanlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, bu zorlu görevlerinde kolaylıklar diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • BAYAN KASAP’TAN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

  BAYAN KASAP’TAN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİRize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap, Kurban Bayramı dolayısıyla Rize’deki merkeze bağlı köy ve mahallelerdeki şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu.Şehit Er Uğur Korkmaz ve 15 Temmuz Şehidi Şuayip Seferoğlu’nun ailelerini ziyaret eden bayramlarını kutlayan Bayan Kasap, bayramlarda toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde daha da bütünleşmenin gerektiğini ifade etti. Şehit Seferoğlu’nun kabri başında dua eden Bayan Kasap, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz