•  “HEM BİREY OLARAK HEM TOPLUM OLARAK UFKU GENİŞ BİR NESİL YETİŞTİRMELİYİZ.”

   Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Tüm insanların okuma yazma hakkından yararlanabilmesi için, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) tarafından ilan edilen “Dünya Okuma Yazma Günü” her yıl 8 Eylül’de kutlanıyor. Okuryazarlık temel bir insanî haktır ve yaşam boyu öğrenmenin ilk basamağını oluşturmaktadır. Bireylerin hayatlarını dönüştürebilmesi, diğer insanlarla sosyalleşebilmesi ve insani gelişimini tamamlayabilmesi için okuma yazma bilmesi gerekmektedir.Okuryazarlık düzeyinin yüksek olması insanların ve toplumların yaşam kalitesini yükseltirken, cehalet ise ancak iyi bir yaşam kalitesinin önünde aşılmaz bir duvar gibi yükselmekte ve toplumsal alandan dışlanmaya sebep olmaktadır. Bu tür olumsuzluklara maruz kalmamak için bilgi ve birikim sahibi olup hem birey olarak hem toplum olarak ufku geniş bir nesil yetiştirmeliyizOkumanın yaşı yoktur. Bugün bunun en iyi örneğini halk eğitim merkezlerindeki yetişkin okuma yazma kurslarında görmekteyiz. Bu vesileyle onları da cesaret ve azimlerinden dolayı tebrik ediyorum. Her zaman bu konuda toplumumuza destek olduk ve bu konuda yerel yönetimler ile işbirliğimiz devam edecektir. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.Ülkemizin eğitim seviyesini yükseltmek adına yapmış olduğumuz çalışmalarımız, şehrimizde ve ülkemizde okuma-yazma bilmeyen yurttaşımız kalmayana kadar devam edecektir. Bu vesile ile “Dünya Okuma Yazma Günü”nüzü içtenlikle kutluyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 191’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Zabıta Haftası’nı kutladı. Başkan Kasap, mesajında şu görüşlere yer verdi: “1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 191’nci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücüdür. Kanun ve nizamlar çerçevesinde görevini yerine getiren zabıtanın amacı halkın huzurunu ve esenliğini sağlamaktır. Zabıta teşkilatımız her zaman vatandaşa yol gösterici, giydiği üniforma ile halkın esenliğine hizmet etme bilinciyle hareket etmektedir. ’Önce İnsan’ anlayışıyla hizmet üreten zabıtamız bu amaç doğrultusunda fedakârca çalışmaktadır. Bu yüzden işleri hem çok zor hem çok kutsal. Gece-gündüz demeden özveriyle çalışan zabıta çalışanlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, bu zorlu görevlerinde kolaylıklar diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • BAYAN KASAP’TAN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

  BAYAN KASAP’TAN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİRize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap, Kurban Bayramı dolayısıyla Rize’deki merkeze bağlı köy ve mahallelerdeki şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu.Şehit Er Uğur Korkmaz ve 15 Temmuz Şehidi Şuayip Seferoğlu’nun ailelerini ziyaret eden bayramlarını kutlayan Bayan Kasap, bayramlarda toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde daha da bütünleşmenin gerektiğini ifade etti. Şehit Seferoğlu’nun kabri başında dua eden Bayan Kasap, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN “KURBAN BAYRAMI” MESAJI

  BAŞKANIMIZDAN “KURBAN BAYRAMI” MESAJIBelediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “Kurban Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Millet olarak bizleri birbirimize yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Barışın, kardeşliğin, sevginin ve hoşgörünün insanlık ve toplum için ne denli önemli olduğunu bizlere hatırlatan bayramlarımız; umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiren özel günlerdir. Kaynağını toplumun dini, milli ve kültürel yaşantısından alır. Bu nedenle gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her alanına taşımalı, yaşayarak ve yaşatarak, daha güçlü hale getirmeliyiz.  Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüz yıllarca bir arada yaşama kültürüne ve müşterek insani değerlere ev sahipliği yapmıştır. Bayram günleri, milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Bu günlerde ülkemizin dört bir yanındaki insanlar birbirini sevgiyle ve sevinçle kucaklayacaklardır. Birbirimize ve ülkemize olan sevgimiz bu güzel günlerde daha da artacaktır.Bu vesile ile bütün İslam âleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ederken, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını diler ve bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim.”  

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN AREFE GÜNÜNDE ŞEHİTLERE ZİYARET

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kurban Bayramı’nın arefe gününde şehit kabirlerine ziyarette bulundu.Şehir merkezine bağlı köy ve mahallelerde ebedi istirahatkahında bulunan şehitleri ziyaret eden Başkan Kasap, aileleriyle de görüştü. Küçükköy Köyü, Tophane ve İslampaşa mahallelerindeki şehit kabirlerini ziyaret eden Başkan Kasap, şehitlere rahmet, kederli ailelerine sabırlar diledi. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz