• BAŞKANIMIZDAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI

  BAŞKANIMIZDAN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJIBelediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yılını kutlamaktayız. Tarihin altın sayfalarında yer alan ve birçok ulusa da örnek olan bu şanlı zafer, Türk milletinin ordusu ile birlikte yazdığı kahramanlık destanıdır. Tüm imkânsızlıklara rağmen sayı ve silahça kendinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle Türk ordusunun milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar savunup kazandığı kutsal bir zaferdir. Bu zafer, aziz milletimizin gücünün ortaya konulması bakımından büyük anlam ifade etmektedir. Geçmişten günümüze milletimizin aynı kararlılığı sergilemeye devam etmesi sayesinde bizler, her türlü vesayet zincirini kırmış olan, yarınlarından kaygı duymayan bir ülkede yaşamanın gururu içerisindeyiz. Yeni Türkiye vizyonumuzdaki hedefleri gerçekleştirip, toplumsal refahı daha da artırarak ülkemizin ve şehrimizin kalkınıp gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.30 Ağustos Zaferinden 95 yıl sonra Türk milleti ve devleti hakkında yanlış hesaplar içinde olanların hevesleri, gayri milli tutumları ile yeniden canlanmaya yüz tutsa da Allah’ın izniyle Milli irade karşısında yerle bir olmuşlardır. Türk milletinin istiklaline ve istikbaline kastedenlere karşı yapılan var oluş ve diriliş mücadelemiz bitmedi ve bitmeyecek.Tarihimizin şerefli sayfalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal savaşımızın tüm şehitlerini, tüm kahramanlarını saygıyla, minnetle, şükranla anıyorum. “

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN “28 AĞUSTOS 1461, RİZE’NİN FETHİ” İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJI

  BAŞKANIMIZDAN “28 AĞUSTOS 1461, RİZE’NİN FETHİ” İLE İLGİLİ KUTLAMA MESAJIBelediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “28 Ağustos Rize’nin Fethi” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Fatih Sultan Mehmet, bir cihan devletinin temellerini attı. Torunları ise onun emanetini asırlarca omzundan düşürmeyerek bugünlere kadar taşıdı. Çanakkale’si, Malazgirt’i, İzmir’i, Kars’ı, Erzurum’u, Trabzon’u, Rize’si ile zaferin pırıltılarını yeryüzüne yaydı.Büyük mücadeleler ve zaferlerle kazanılmış bu kutsal topraklar çok kısa süre önce illegal yöntemlerle milletimizin içine sızmış olan gruplar tarafından işgal edilmeye çalışıldı. İşte o zaman milletimizin dik ve asil duruşu tekrar iç ve dış düşmanlarımızın hayallerine ulaşamayacağını kanıtladı. Vatan toprağı kutsaldır. Atalarımızın bize mirası, bizim de çocuklarımıza emanetimizdir. 28 Ağustos 1461 tarihi, fetih ve kurtuluş meşalesini yakan şehrimizin en kutlu günüdür. Bu tarih; şehrimizin atalarından aldığı kültürel ve sanatsal mirasına sahip çıktığı, bu şehri ezanla, namazla buluşturan atalarımıza minnet tarihidir.Fetih ruhunu tekrar yaşayarak, aynı heyecan ve duygularla bu yıl ikincisi düzenlenen “Fetih Şöleni” ile dayanışmanın, birlik ve beraberliğin önemini tekrar kavradık. Rize’nin fethini milletimize nasip eden Rabbim, bize her gün yeni gönüller fethetmeyi de nasip etsin. Bu şehrin, bu emsalsiz ülkenin manevi zırhını kıyamete kadar muhafaza etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, Rize’nin fethinin 556. yılını kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • “ZAFERLERLE DOLU ŞANLI BİR TARİHE SAHİBİZ”

  “ZAFERLERLE DOLU ŞANLI BİR TARİHE SAHİBİZ”Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Bizler zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz. Bu zaferlerden biri de 26 Ağustos 1071 Cuma günü kazanılan Malazgirt Zaferi’dir. Bu zafer öyle bir şahlanıştır ki; Selçuklu sultanı Alparslan ve cengâver ordusu bu zaferle “Anadolu”nun tapusunu ebediyete kadar Müslüman Türk milletine hediye etmiştir.Bize hürriyetimizi ve istikbalimizi kazandıran bu büyük zafer; şehitlerimizin, gazilerimizin armağanıdır. Milletimizin 1071’de başlayan kardeşliğine göz diken içimizdeki hainler ve onları sahaya süren Türkiye düşmanı küresel sömürgeciler bilmelidir ki; aziz milletimiz istikbaline, istiklaline, vatanına, dirlik ve düzenine, birlik ve beraberliğine kasteden iç ve dış düşmanlarını dün olduğu gibi bu günde kahredecek güçtedir. Kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi, devlet geleneğimizi koruyup yücelten atalarımızı rahmet ve şükranla anar; Malazgirt Zaferi’nin 946. yıl dönümünü kutlar, aziz milletimizin birlik ve dirlik içinde ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşamasını dilerim.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN KISMİ SU KESİNTİLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yürütülen,  altyapı projesi kapsamında zaman zaman yaşanan su kesintileri ile ilgili açıklama yaptı.Başkan Kasap yaptığı açıklamada; “Kent genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi ile ilgili başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Son günlerde Paşakuyu, Müftü ve Gülbahar mahallelerinin bazı kısımlarını etkileyen içme suyu kesintilerinin, doksanlı yıllarda döşenmiş olan AÇB ( Asbest) borularının uygulanan basınca dayanamadığından oluştuğunu bildirdi.Konu ile ilgili açıklamalarının devamında Başkan Kasap, Özellikle son on gündür sıkıntılı bir sürece girdiklerine değinerek, Rize’deki bu kısmi sorunu ortadan kaldırmak için ekiplerimiz aralıksız çalışmaktadır. Oluşan arızalara anında müdahale ediliyor. Eskiyen borular onarılarak problem giderilmeye çalışılıyor. Ancak onarılan eski boruda arıza tekrar meydana geliyor. Bu sebeplerden dolayı bazen arızalar art arda yaşanabiliyor. Teknik ekiplerimiz 2500 metre uzunluğunda yüksek basınca dayanabilen düktil boru ile değiştirilecek yeni şebeke için çalışıyor. Bu sıkıntıları vatandaşlarımıza asgari düzeyde yansıtmanın gayretindeyiz. Bazen bu tahribatların onarımı saatlerce devam edebiliyor. Dolayısıyla bu süreçte halkımızın sabrına ve metanetine çok ihtiyacımız var. Büyük bir projeye el atarak bu şehrin kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekesini IPA projesi ile yenileyerek sorunu tamamen ortadan kaldırmanın gayretindeyiz. Şehrimizin bazı kısımlarında istemeyerek ortaya çıkan bu tür gelişmelerde halkımızın anlayışına sığınıyoruz. İnşallah bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede atlatarak sorunu ortadan kaldıracağız" dedi.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, HAMİDİYE MAHALLESİ GEÇİŞ KÖPRÜSÜNÜ İNCELEDİ…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Hamidiye mahallesinde çalışmaları devam eden köprü inşaatını inceledi. Başkan Kasap, beraberinde Mahalle Muhtarı Nihat Meral, Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz ve Özel Kalem Müdürü Enes Büyük’le Kandemirler mevkii yolu dere geçişi köprü çalışmaları hakkında Muhtar Meral’den bilgiler aldı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz