• BAŞKAN KASAP “BELEDİYE EK HİZMET KATINI İNCELEDİ”

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Doktorlar sitesi üst katında Rize Belediyesinin ek hizmet verecek, birimler için hazırlanan katta çalışmaları inceledi.Başkan Kasap, beraberinde Başkan Yardımcıları Özel Kalem Müdürü ve teknik heyetle birlikte içerisinde Belediye Nikah salonu ve müdürlüğünün de hizmet vereceği çok amaçlı çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.Çalışmaların sona yaklaştığı ek hizmet katını beğenen Başkan Kasap, “Doktorlar sitesinde bulunan ek hizmet katı ile  Belediyemiz  vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli hizmet sunmuş olacak” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “KARAVİN” AİLESİNİ ZİYARET ETTİ…

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz yıl Trabzon programı sırasında rahatsızlanan ve aort damarının yırtılması sonucu hayatını kaybeden  Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Osman Karavin’in evini ziyaret ederek Annesi ve ailesine taziyede bulundu.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ve İl protokolünün de katıldığı taziye ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın geçtiğimiz yıl Trabzon'da katıldığı AKSA Çağrı Merkezi açılış töreni sırasında rahatsızlanarak KTÜ Farabi Hastanesi'ne kaldırılan ve aort damarı yırtığı nedeniyle ameliyat edilen Karavin'in böbreklerinde kist olduğu ve kanı temizlemediği tespit edilmiş ve 2. Bir ameliyat geçiren Karavin,  böbrek yetmezliği nedeniyle  5 Aralık Pazartesi gecesi  hayatını kaybetmişti. Taziye ziyaretinden sonra Çaykur Rizespor tesislerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oradan da Helikopterle Giresun’a hareket etti.

  DEVAMINI OKU
 • ÇAY İHTİSAS BORSASI İLE TÜRK ÇAYI KONTROL ALTINA ALINIYOR…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ticaret Borsasında düzenlenen Çay İhtisas Borsası Satış Seansı ve Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’da katıldı.Rize Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Seans öncesi  Çay İhtisas borsası tadım salonunda satışa sunulacak Çayların numuneleri  hakkında bilgiler aktardı. Alıcılar tarafından test edilen numuneleri Vali Bektaş ve Belediye Başkanı Kasap’ta ilgiyle inceledi.BAŞKAN KASAP, KALİTELİ ÇAY HAKETTİĞİ DEĞERİ BULACAK…Belediye Başkanı Kasap, Çay İhtisas Borsası nı hayata geçirerek yeni başarıya imza atan Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Kasap, “İhtisas Borsasının çay sektöründeki sorunları önemli ölçüde ortadan kaldıracak. Kaliteli çayın hak ettiği değeri bularak, çayın tüketiminin bir israf değil, bir kazanım noktasına varmasını sağlayacaktır” dedi.BAŞKAN ERDOĞAN, TÜRK ÇAYI GELECEĞİ OLAN BİR SEKTÖRDÜR… Toplantı Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ın  yaptığı sunum la devam etti. Başkan Erdoğan, Türk Çay sektörü ile ilgili önemli açıklamarda bulundu. Türkiye’nin dünyada üretici ülkeler arasında 5. Sırada yer aldığını, yıllık kişi başına tüketim bakımından ise 1. Sırada yer aldığını söyledi. Türkiyenin Çay ihracat ve ithalat verilerini de açıklayan Başkan Erdoğan, Çay sektöründeki yapısal bozukluklar dünyayla rekabet edebilmemizi engellemektedir diye konuştu.Başkan Erdoğan, son söz olarak, Türk çayı geleceği olan bir sektördür. Dünya çay sektörüne entegre edemezsek gelişemez. Sunumdada açıkladığım gibi Çay İhtisas borsası tüm bu sistemle Türk çayını tarladan bardağa kontrol altına almış olacağız. Gayri resmi yollardan ülkemize giren kaçak çayı engellemiş olacağız. Tarladaki müstahsilimizin, sanayideki, pazarlamadaki çalışanın alın terini garanti altına almış oluyoruz dedi.

  DEVAMINI OKU
 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN RİZE TEMASLARI..

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere dün gece Babaocağı Rize’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün konutunda çeşitli görüşmeler yaptıktan Rize Belediye Başkanı  Prof. Dr. Reşat Kasap ve Rize protokolu ile  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Geliştirme Vakfı Güneysu Konutları inşaat alanında ilk  incelemesini yaptı. Güneysu ilçesindeki ikametinden ayrılarak inşaat sahasına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1 saat süren incelemede yetkililerden bilgi aldı. Yapılan örnek daireyi de gezen Erdoğan, inşaat alanından ayrılışında kendisini bekleyen işçilerle fotoğraf çektirdi ve vatandaşları selamladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Rize Valisi Erdoğan Bektaş Rize Milletvekilleri, Rize Belediye Başkanı, AK Parti İl Başkanı da eşlik etti.İnşaat alanında incelemelerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Rize Havaalanı çalışmalarını incelemek ve bilgi almak üzere Pazar’a geçti. Buradaki temaslarını bitiren Cumhurbaşkanı Erdoğan AKPARTİ İl Binasına geçerek Merkez ilçe ve İl parti teşkilatı ve  ile toplantı yaptı.  

  DEVAMINI OKU
 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BABAOCAĞI RİZE’DE..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya programının ardından havayolu ile geldiği Trabzon’dan  Rize’nin Güneysu İlçesine “babaocağına” geldi. Saat 23.10 sıralarında Babaocağı Güneysuda Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,  Rize Protokolu ve coşkulu bir kalabalıkla karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneysulu hemşehrilerinin coşkulu karşılamalarının ardından kısa bir selamlama konuşması yaparak evine uğurlandı.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz