• BAŞKAN KASAP’A EBRAR BAŞOĞLU’NDAN ZİYARET

  BAŞKAN KASAP’A EBRAR BAŞOĞLU’NDAN ZİYARETDenizciler İlkokul Öğrencisi Ebrar Başoğlu, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti. Genç öğrenci Ebrar, Belediye Başkanımız’ı çok sevdiğini söyleyerek, Başkan Kasap’ı Okullarını ziyaret etmesi için davet etti. 13 yaşında ki Ebrar Başoğlu ve Halası Eda Cansız’ı Başkan Kasap, makamında kabul etti.Rize Merkez Denizciler İlkokulu öğrencisi  Ebrar Başoğlu, Belediye çalışmaları ve Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap’ı seçildiği günden itibaren takip ettiğini söylediBaşkan Kasap, makamında ağırladığı Hala Eda Hanım ve Genç öğrenci Ebrar ile bir süre sohbet etti. Belediye Başkanımızı çok sevdiğini dile getiren Ebrar’a Başkan Kasap, duygu ve düşüncelerinden ötürü teşekkür etti. Eğitim ve öğretimin kendisi için  çok önem teşkil ettiğini dile getirdi. Planlı ve programlı çalışmasına özen göstermesini söyleyen Başkan Kasap, Genç öğrenci Ebrar’a Satranç Kitabı hediye etti. Ebrar Başoğlu ve Halası Eda Cansız, kendilerini çok candan ve sıcak karşılayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’a çok teşekkür ederek  ziyaretlerini tamamladılar.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP OKÇULAR ENSTİTÜSÜ AÇILIŞINA KATILDI.

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İstanbul Okmeydanı’nda hizmet vermeye başlayan Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılışına katıldı.Geçmiş yıllarda ateşli silahların keşfinden önce savaşlarda ve avcılıkta, sonraki yıllarda sportif maksatlarla kullanılmakta olan okçuluğun günümüzde yaşatılması adına Okçuluk Vakfı tarafından İstanbul Okmeydanı’nda inşa edilen Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılışı törenle yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Okçuluk Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Haydar Ali Yıldız, Mütevelli Heyet üyesi Bilal Erdoğan, RTEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Rize Eski Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Belediye Başkanları, Bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.Okçuluk Vakfı Mütevelli Heyet üyesi Bilal Erdoğan’ın konuşmasının ardından Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü açılış kurdelesi dualarla kesildi. Açılış programında Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap 2017 yılında okçuluk yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini takdim etti.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN KIZILAY HAFTASI MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kızılay’ın en önemli görevinin insanlığa hizmet etmek olduğunu ifade eden Başkan Kasap mesajında şu ifadelere yer verdi:“Türk Kızılayı 1868 yılından beri vatandaşlarına zor gününde yardım elini uzatarak varlığını sürdüren, başarılı çalışmalarıyla takdir alan kuruluşlarımızdandır. Savaşta ve barışta halkının her daim yanında olan, yoksul ve kimsesizlere yardım elini uzatarak yardım kuruluşu olmanın haklı onuruyla çalışmalarını sürdüren Kızılay, kurulduğu günden bu yana insani yardım hizmetlerini başarılı bir şekilde icra etmektedir. Yardım, insancıl duygularla yapılan gönül işidir. Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu  günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir. Türk Kızılayı, istiklal mücadelesinde, cephedeki hizmetleriyle zaferin kazanılmasında çok büyük paya sahiptir.  Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan bu kuruluşumuz, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

  DEVAMINI OKU
 • 94. YIL COŞKUSU

  94. YIL COŞKUSU29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Rize ‘de de coşkuyla kutlandı.Rize’de dün çelenk koyma töreni ile başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıldönümü kutlamaları bu sabah Rize Valiliğinde tebriklerin kabul edilmesi ile devam etti. Rize protokolu daha sonra resmi törenin yapılacağı Valilik önü tören alanına geldi.Buradaki törende Vali Erdoğan Bektaş ‘ın yanı sıra , Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Jandarma  Komutanı  Albay Hakan Dedebağı ,  Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman,  Daire müdürleri STK’lar  öğrenciler ve çok sayıda Rizeli vatandaş katıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan törende ; Vali Erdoğan Bektaş,  Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Halkın ve protokolun bayramlarını kutladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı ise Rize Valisi Erdoğan Bektaş  yaptı.Öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler okundu. Şiir Resim ve Kompozisyon dalında ödüllerin takdimi yapıldı. Rize Belediyesi Bando Takımı eşliğinde gerçekleşen resmi geçit töreninde Jandarma ve polis ekipleri büyük alkış aldı. Vali Bektaş , Belediye Başkanı Kasap, ve protokol daha sonra Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen İKKM’deki Fotoğraf sergisini gezdi.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadelere yer verdi:Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, bu değerlerimizi daha gür sesle tekrar etme günüdür. Tek bayrak, tek millet, tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Cumhuriyetimiz; eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu yolda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemek, milli birlik ve beraberliğimizi yükseltmek ve bu değerleri yarınlara teslim etmekle görevliyiz. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kazanımlarını koruyarak, hepimiz bütün gayretimizle adalet, barış ve hakkaniyet için insani değerleri savunmaya devam edeceğiz.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun."

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz