• Ankara'nın başkent ilan edilişinin 94. yıl dönümünü

  Ankara, 13 Ekim 1923'te TBMM'de kabul edilen tek maddelik bir yasa ile yeni devletin başkenti olmuştur. Ankara'nın başkent ilan edilişinin 94. yıl dönümünü kutlar, Yüce Türk milletini saygıyla selamlarım.

  DEVAMINI OKU
 • "TARİHE İZ BIRAKMIŞ, İNSANÎ-İSLAMÎ DEĞERLERİN MİRASÇILARIYIZ"

  "TARİHE İZ BIRAKMIŞ, İNSANÎ-İSLAMÎ DEĞERLERİN MİRASÇILARIYIZ"Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında cami ve din görevlilerinin toplumdaki önemine değinen Belediye Başkanımız şu ifadelere yer verdi:"Camiler, insanların ortak bir yerde buluştuğu, kardeşlik duygularının, hoşgörü anlayışının, birbirimize olan sevginin güçlendiği mekanlardır. Allah'a secde edilen camiler, sevgi ve samimiyet duygularının, birlik ve beraberlik bağlarının kuvvetlendiği ibadethanelerdir.Bizler tarihe iz bırakmış, insanlığa İnsani-İslami değerleri tanıtmış muhteşem bir kültür ve medeniyetin mirasçılarıyız. Ecdadımız bin yıldır cami merkezli bir kültür ve medeniyet inşa etti. Bizi biz yapan değerlerimiz hep camilerimizden beslendi ve feyz aldı.Ülkenin dört bir köşesinde hizmet veren din görevlilerimiz; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir.Bu vesile ile; aynı safta, omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz camilerimizde onurlu bir görev ifa eden din görevlilerimize bu kutsal vazifelerinde başarılar diler, tüm İslam aleminin "Camiler ve Din Görevlileri Haftası"nı tebrik ederim."

  DEVAMINI OKU
 • SU VE KANALİZASYON ARIZA EKİPLERİ ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  SU VE KANALİZASYON ARIZA EKİPLERİ ONARIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYORRize Belediyesi, Su  ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler çalışmalarına aralıksız ve eş zamanlı olarak devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında onlarca arıza giderildi. Mahalleler de kırılan ve patlayan boru hatlarına ekipler müdahale ederek arızaları gideriyor. Su  ve Kanalizasyon İşleri  Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre;  “Çalışmalar, Rize İçme suyu YAP-İŞ Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ile programa aldığımız tüm arızaları gidermek için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam edecektir” denildi.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadeleri kullandı:“5 Ekim; Birleşmiş Milletlerin Eğitim, Bilim ve Kültür örgütü (UNESCO) tarafından 1994'ten itibaren Dünya Öğretmenler Günü olarak ilan edilip birçok ülkede her yıl kutlanmaktadır. Dünya Öğretmenler Günü öğretmenlerin dünya çocukları için daha iyi bir gelecek sağlamadaki rolünün anlaşılmasında toplumun dikkatinin çekilmesi fırsatını sağlamaktadır. İyi bir öğretmen; bir çocuğu değiştirir, bir okulu değiştirir, ülkeyi değiştirir ve hatta dünyayı değiştirir. Bunun bilincinde olarak terörden arınmış, vatanına, milletine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için kaliteli öğretmen yetiştirmeli, kaliteli eğitim olanakları sağlamalıyız. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en iyi miras, iyi ve nitelikli bir eğitim sistemi ve iyi yetişmiş nesillerdir. Bu konuda sorumluluk sahibi olan ve bu kutsal vazifeyi icra eden her Öğretmenin-Eğitmenin Dünya Öğretmenler Günü’nü kutluyor ve saygıyla selamlıyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • YAŞLILAR EN BÜYÜK HAZİNEMİZDİR

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “Yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgiyle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğiz.” ifadelerini kullanan Belediye Başkanımız yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:“Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir. Onlar toplumumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği ve çabası olan en büyük hazinemizdir.Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, âdetimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Onlara verdiğimiz değerler ile geleceğimizi yeniden kuracağız.  Bu duygularla tüm büyüklerimizin “Dünya Yaşlılar Günü”nü kutlarım. Kendilerine huzur içerisinde sağlıklı ömür dileyerek, ellerinden öper, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz