• BAŞKANIMIZDAN DÜNYA MİMARLAR GÜNÜ MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Dünya Mimarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mimarinin şehir kültürünü yansıtan en büyük güç olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız yayımladığı mesajında şunları dile getirdi:Çok kültürlülüğün, tarihi ve doğal çevrenin, kent dokusunun korunması, kültürler arası saygınlığın korunması ve yaşatılması, yapılan eserlerin gelecekte unutulmaz bir eser ve marka olması için mimarlarımıza büyük görevler düşmektedir.Ülkemizin ve dünyanın her köşesini ortaya koydukları eserlerle adeta ilmek ilmek dokuyan, ülkenin mimari kimliğini nakşeden, mimari eserlerle milletin kültürel dokusunu kayıt altına alan mimarlarımıza çok şey borçluyuz.Tarihle bağlarımızı koruyup, geçmişin güzelliklerini geleceğe aktaran mimarlarımızın önderliğinde daha iyi bir Rize, daha iyi bir yaşam, daha iyi bir gelecek en büyük temennimizdir.Mimarlık tarihimizin ve hatta dünya mimarlık tarihinin en meşhur ve en önemli şahsiyetlerinden olan Mimar Sinan, dünya yapı sanatının şüphesiz en büyük ustası ve baş mimarımızdır. Bu vesile ile tarihi birikim ve değerlerimizi harikulade görsellere çevirerek anıtsal yapılara imza atan Mimar Sinan’ı da rahmetle ve şükranla yâd ediyorum. Mimarlığın dünya ve insanlık için öneminin bir kez daha algılandığı bu günde, çalışmalarında sağlık, başarı ve mutluluk dolu bir yaşam dileyerek tüm mimarlarımızın gününü kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKANIMIZDAN AŞURE GÜNÜ MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Muharrem ayı ve Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“İslam dininde kıymetli aylardan birisi olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem Ayı, bünyesinde önemli olayları barındırmaktadır. Peygamberimiz (s.a.v) tarafından Şehrullah (Allahın Ayı) olarak tanımlanmış, Cenabı Allahın ilahi bereket ve feyzinin, Rabbani ihsan ve kereminin bol bol müminlere ihsan edildiği mübarek bir aydır.İslam tarihinde dönüm noktası sayılabilecek olayların yaşandığı önemli bir ay olan Muharrem Ayı; içerisinde paylaşmanın, şükretmenin, bir arada olmanın, bereketin adı olan Aşûre Günü’nün ilahi bereket ve feyzinin yanı sıra, 'Zulme boyun eğmeyen, adaletten ve doğruluktan ayrılmayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin'in şehit edilmesi hüznünü de barındırmaktadır.Aşûre, asırlardır hak ile batıl arasında bir hesaplaşma ve din yolunda candan geçme, fedakârlık sergileme günü olarak bilinen bir gündür. Allah âşıklarının kalplerinde her zaman yanacak bir meşaledir. Asırlar öncesinde doğruluk dürüstlük ve adalet için dökülen kanlar bugün halen dökülmekte, varlığımızı ve birliğimizi bozmak isteyenlere karşı kutlu mücadelemiz devam etmektedir. Cenab-ı Allah bizleri birlikten, beraberlikten, iyilikten, güzellikten ayırmasın. Bu vesile ile başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, Muharrem Ayının, Rizemizin yanı sıra bütün memleketimizde birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını yüce Rabbimden diliyorum.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, ÜÇ BİN KASE AŞURE İKRAM ETTİK…

  BAŞKAN KASAP, ÜÇ BİN KASE AŞURE İKRAM ETTİK…Rize Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Aşura ikramı Tuzcuoğlu Memişağa parkında yapıldı. Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “bu kıymetli günde vatandaşlarımıza 3000 kase Aşure ikram ettik” dedi.Hicri yılbaşının başlangıcı kabul edilen Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nde Vatandaşlara seslenen Başkan Kasap; “Bizler sadece yol su kanalizasyon ve benzeri faaliyetleri yapmanın yanında insan odaklı değerlerimizi özümsemiş ve bu doğrultuda çalışmalarımızı ortaya koyan bir bakış açısı da sergiliyoruz. Bu güzel günleri hep birlikte yad etmenin gayreti içerisinde oluyoruz”dedi. Aşure İkramı programına; Garnizon Komutanı  P.Yarbay H. Rahmi Helvacı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, İl Müftüsü İsmail Yalçın, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, Belediye Meclis üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  DEVAMINI OKU
 • MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI RTEÜ’DE YAPILDI…

  MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI  RTEÜ’DE YAPILDI…Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, RTEÜ’de gerçekleştirilen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi vakfı mütevelli heyet toplantısına katıldı. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ta katıldı.Üniversite Rektörlük binasında gerçekleştirlen toplantıya;  Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nusret Bayraktar, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga,  Rize Eski Milletvekili  Abdulkadir Kart, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Bilal Erdoğan, Vakıf Genel  Sekreteri  İnsan Hakları Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Harun Mertoğlu, İş Adamı Hamdi Safi, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan,Üniversite Genel Sekreteri Adnan Er katıldı.Toplantının açılışını Mütevelli heyet Başkanı Nusret Bayraktar yaptı. Bayraktar, bir önceki toplantı sonuçlarını değerlendirerek, faaliyetler hakkında üyelere bilgi verdi.  Vakıf Mütevelli heyeti Üniversitenin gelişimi ve hedefleri konusunda gelen taleplerin değerlendirmesi ve Mali durumu görüştü.Heyet, kararların imzalanmasının ardından  Cuma namazı kılmak üzere Fener Camii ne hareket etti. Cuma Namazı çıkışı Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Bilal Erdoğan’ı selamlayan çocuklarla bir süre hasbihal eden Başkan Kasap ve Bilal Erdoğan, Çocuklardan “sizlerin duası kabul olur, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a dua edin”dediler.  

  DEVAMINI OKU
 • RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI..

  RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI..Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi  2017-2018 Akademik Yılı açılış törenine katıldı. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ta katıldı.Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi  Kongre ve Kültür Merkezinde 2017-2018 Akademik Yılı Açılış töreninde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar misafir konuklar arasındaydı.Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Cumhuriyet Başsavcısı  Önder Kemal Sekücü, AK Parti İl başkanı Muhammed Avcı’nın da Katıldığı Akademik yıl açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın açılış konuşmaları nı yaptığı program, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Mütevelli Heyet Başkanı Nusret Bayraktar ve Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın konuşmaları ve hediye takdimi ile sona erdirildi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz