• “ZAFERLERLE DOLU ŞANLI BİR TARİHE SAHİBİZ”

  “ZAFERLERLE DOLU ŞANLI BİR TARİHE SAHİBİZ”Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap “26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı:“Bizler zaferlerle dolu şanlı bir tarihe sahibiz. Bu zaferlerden biri de 26 Ağustos 1071 Cuma günü kazanılan Malazgirt Zaferi’dir. Bu zafer öyle bir şahlanıştır ki; Selçuklu sultanı Alparslan ve cengâver ordusu bu zaferle “Anadolu”nun tapusunu ebediyete kadar Müslüman Türk milletine hediye etmiştir.Bize hürriyetimizi ve istikbalimizi kazandıran bu büyük zafer; şehitlerimizin, gazilerimizin armağanıdır. Milletimizin 1071’de başlayan kardeşliğine göz diken içimizdeki hainler ve onları sahaya süren Türkiye düşmanı küresel sömürgeciler bilmelidir ki; aziz milletimiz istikbaline, istiklaline, vatanına, dirlik ve düzenine, birlik ve beraberliğine kasteden iç ve dış düşmanlarını dün olduğu gibi bu günde kahredecek güçtedir. Kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi, devlet geleneğimizi koruyup yücelten atalarımızı rahmet ve şükranla anar; Malazgirt Zaferi’nin 946. yıl dönümünü kutlar, aziz milletimizin birlik ve dirlik içinde ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşamasını dilerim.”

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP’TAN KISMİ SU KESİNTİLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından yürütülen,  altyapı projesi kapsamında zaman zaman yaşanan su kesintileri ile ilgili açıklama yaptı.Başkan Kasap yaptığı açıklamada; “Kent genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi ile ilgili başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Son günlerde Paşakuyu, Müftü ve Gülbahar mahallelerinin bazı kısımlarını etkileyen içme suyu kesintilerinin, doksanlı yıllarda döşenmiş olan AÇB ( Asbest) borularının uygulanan basınca dayanamadığından oluştuğunu bildirdi.Konu ile ilgili açıklamalarının devamında Başkan Kasap, Özellikle son on gündür sıkıntılı bir sürece girdiklerine değinerek, Rize’deki bu kısmi sorunu ortadan kaldırmak için ekiplerimiz aralıksız çalışmaktadır. Oluşan arızalara anında müdahale ediliyor. Eskiyen borular onarılarak problem giderilmeye çalışılıyor. Ancak onarılan eski boruda arıza tekrar meydana geliyor. Bu sebeplerden dolayı bazen arızalar art arda yaşanabiliyor. Teknik ekiplerimiz 2500 metre uzunluğunda yüksek basınca dayanabilen düktil boru ile değiştirilecek yeni şebeke için çalışıyor. Bu sıkıntıları vatandaşlarımıza asgari düzeyde yansıtmanın gayretindeyiz. Bazen bu tahribatların onarımı saatlerce devam edebiliyor. Dolayısıyla bu süreçte halkımızın sabrına ve metanetine çok ihtiyacımız var. Büyük bir projeye el atarak bu şehrin kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekesini IPA projesi ile yenileyerek sorunu tamamen ortadan kaldırmanın gayretindeyiz. Şehrimizin bazı kısımlarında istemeyerek ortaya çıkan bu tür gelişmelerde halkımızın anlayışına sığınıyoruz. İnşallah bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede atlatarak sorunu ortadan kaldıracağız" dedi.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP, HAMİDİYE MAHALLESİ GEÇİŞ KÖPRÜSÜNÜ İNCELEDİ…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Hamidiye mahallesinde çalışmaları devam eden köprü inşaatını inceledi. Başkan Kasap, beraberinde Mahalle Muhtarı Nihat Meral, Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz ve Özel Kalem Müdürü Enes Büyük’le Kandemirler mevkii yolu dere geçişi köprü çalışmaları hakkında Muhtar Meral’den bilgiler aldı.

  DEVAMINI OKU
 • DUA’SI RİZE’YE HİZMET ETMEKTİ…

  Ölümünün 34. Yıldönümünde Rize Belediye Eski Başkanlarından, Denizi Kara Karayı para yapan, Ekrem Orhon ve ebediyete intikal eden diğer belediye başkanları, Kale’de bulunan Merhum Ekrem Orhon’un kabri başında anıldı.Son nefesini dahi Rize’ye hizmet etmek için harcamış, Belediye Eski Başkanı merhum Ekrem Orhon, ve ebediyete intikal eden diğer belediye başkanlarının anma programına, Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Ak Parti İl Teşkilatı, Kadın Kolları teşkilatı, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Programın açılış konuşmasını   merhum Ekrem Orhon ‘un kızı Eğitimci, Çayhan Orhon Dervişoğlu yaptı.Rize Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz, Günün anlam ve önemine dair konuşma yaptıktan sonra program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Müftü Yardımcısı Ali Çakmak’ın dua larıyla sona erdi.  

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP “BELEDİYE EK HİZMET KATINI İNCELEDİ”

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Doktorlar sitesi üst katında Rize Belediyesinin ek hizmet verecek, birimler için hazırlanan katta çalışmaları inceledi.Başkan Kasap, beraberinde Başkan Yardımcıları Özel Kalem Müdürü ve teknik heyetle birlikte içerisinde Belediye Nikah salonu ve müdürlüğünün de hizmet vereceği çok amaçlı çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.Çalışmaların sona yaklaştığı ek hizmet katını beğenen Başkan Kasap, “Doktorlar sitesinde bulunan ek hizmet katı ile  Belediyemiz  vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli hizmet sunmuş olacak” dedi.  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz