• BAŞKAN KASAP, HAMİDİYE MAHALLESİ GEÇİŞ KÖPRÜSÜNÜ İNCELEDİ…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Hamidiye mahallesinde çalışmaları devam eden köprü inşaatını inceledi. Başkan Kasap, beraberinde Mahalle Muhtarı Nihat Meral, Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz ve Özel Kalem Müdürü Enes Büyük’le Kandemirler mevkii yolu dere geçişi köprü çalışmaları hakkında Muhtar Meral’den bilgiler aldı.

  DEVAMINI OKU
 • DUA’SI RİZE’YE HİZMET ETMEKTİ…

  Ölümünün 34. Yıldönümünde Rize Belediye Eski Başkanlarından, Denizi Kara Karayı para yapan, Ekrem Orhon ve ebediyete intikal eden diğer belediye başkanları, Kale’de bulunan Merhum Ekrem Orhon’un kabri başında anıldı.Son nefesini dahi Rize’ye hizmet etmek için harcamış, Belediye Eski Başkanı merhum Ekrem Orhon, ve ebediyete intikal eden diğer belediye başkanlarının anma programına, Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin, Sivil Toplum Kuruluş Başkanları, Ak Parti İl Teşkilatı, Kadın Kolları teşkilatı, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Programın açılış konuşmasını   merhum Ekrem Orhon ‘un kızı Eğitimci, Çayhan Orhon Dervişoğlu yaptı.Rize Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Kopuz, Günün anlam ve önemine dair konuşma yaptıktan sonra program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Müftü Yardımcısı Ali Çakmak’ın dua larıyla sona erdi.  

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP “BELEDİYE EK HİZMET KATINI İNCELEDİ”

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Doktorlar sitesi üst katında Rize Belediyesinin ek hizmet verecek, birimler için hazırlanan katta çalışmaları inceledi.Başkan Kasap, beraberinde Başkan Yardımcıları Özel Kalem Müdürü ve teknik heyetle birlikte içerisinde Belediye Nikah salonu ve müdürlüğünün de hizmet vereceği çok amaçlı çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.Çalışmaların sona yaklaştığı ek hizmet katını beğenen Başkan Kasap, “Doktorlar sitesinde bulunan ek hizmet katı ile  Belediyemiz  vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli hizmet sunmuş olacak” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “KARAVİN” AİLESİNİ ZİYARET ETTİ…

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz yıl Trabzon programı sırasında rahatsızlanan ve aort damarının yırtılması sonucu hayatını kaybeden  Ak Parti Rize İl Başkan Yardımcısı Osman Karavin’in evini ziyaret ederek Annesi ve ailesine taziyede bulundu.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ve İl protokolünün de katıldığı taziye ziyareti basına kapalı olarak gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın geçtiğimiz yıl Trabzon'da katıldığı AKSA Çağrı Merkezi açılış töreni sırasında rahatsızlanarak KTÜ Farabi Hastanesi'ne kaldırılan ve aort damarı yırtığı nedeniyle ameliyat edilen Karavin'in böbreklerinde kist olduğu ve kanı temizlemediği tespit edilmiş ve 2. Bir ameliyat geçiren Karavin,  böbrek yetmezliği nedeniyle  5 Aralık Pazartesi gecesi  hayatını kaybetmişti. Taziye ziyaretinden sonra Çaykur Rizespor tesislerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oradan da Helikopterle Giresun’a hareket etti.

  DEVAMINI OKU
 • ÇAY İHTİSAS BORSASI İLE TÜRK ÇAYI KONTROL ALTINA ALINIYOR…

  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ticaret Borsasında düzenlenen Çay İhtisas Borsası Satış Seansı ve Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıya Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy’da katıldı.Rize Ticaret Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Seans öncesi  Çay İhtisas borsası tadım salonunda satışa sunulacak Çayların numuneleri  hakkında bilgiler aktardı. Alıcılar tarafından test edilen numuneleri Vali Bektaş ve Belediye Başkanı Kasap’ta ilgiyle inceledi.BAŞKAN KASAP, KALİTELİ ÇAY HAKETTİĞİ DEĞERİ BULACAK…Belediye Başkanı Kasap, Çay İhtisas Borsası nı hayata geçirerek yeni başarıya imza atan Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Kasap, “İhtisas Borsasının çay sektöründeki sorunları önemli ölçüde ortadan kaldıracak. Kaliteli çayın hak ettiği değeri bularak, çayın tüketiminin bir israf değil, bir kazanım noktasına varmasını sağlayacaktır” dedi.BAŞKAN ERDOĞAN, TÜRK ÇAYI GELECEĞİ OLAN BİR SEKTÖRDÜR… Toplantı Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan’ın  yaptığı sunum la devam etti. Başkan Erdoğan, Türk Çay sektörü ile ilgili önemli açıklamarda bulundu. Türkiye’nin dünyada üretici ülkeler arasında 5. Sırada yer aldığını, yıllık kişi başına tüketim bakımından ise 1. Sırada yer aldığını söyledi. Türkiyenin Çay ihracat ve ithalat verilerini de açıklayan Başkan Erdoğan, Çay sektöründeki yapısal bozukluklar dünyayla rekabet edebilmemizi engellemektedir diye konuştu.Başkan Erdoğan, son söz olarak, Türk çayı geleceği olan bir sektördür. Dünya çay sektörüne entegre edemezsek gelişemez. Sunumdada açıkladığım gibi Çay İhtisas borsası tüm bu sistemle Türk çayını tarladan bardağa kontrol altına almış olacağız. Gayri resmi yollardan ülkemize giren kaçak çayı engellemiş olacağız. Tarladaki müstahsilimizin, sanayideki, pazarlamadaki çalışanın alın terini garanti altına almış oluyoruz dedi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz