• BAŞKAN KASAP’TAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

  Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadelere yer verdi:Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, bu değerlerimizi daha gür sesle tekrar etme günüdür. Tek bayrak, tek millet, tek vatan ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin sonsuz varlığı ile ilelebet devam edecektir. Cumhuriyetimiz; eşitlik, özgürlük ve çağdaşlık ilkelerini kapsamasının yanında büyük bir düşüncenin ürünüdür. Bizler bu günlerin sorumluları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, bu yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek zorundayız. Bu yolda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemek, milli birlik ve beraberliğimizi yükseltmek ve bu değerleri yarınlara teslim etmekle görevliyiz. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kazanımlarını koruyarak, hepimiz bütün gayretimizle adalet, barış ve hakkaniyet için insani değerleri savunmaya devam edeceğiz.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun."

  DEVAMINI OKU
 • 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA ANIT’A ÇELENK SUNULDU

  Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Rize Valiliği tören alanında anıta çelenkler sunuldu.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Rize Valiliği tören alanında yapılan çelenk sunma törenine, Rize Vali yardımcıları Emre Nerbioğlu, Abdullah Şen, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İl Jandarma Komutanı Hakan Dedebağı, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Rize Vali yardımcısı Emre Nebioğlu ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu. Kutlama etkinlikleri 29 Ekim 2017 Pazar günü ( yarın ) saat 10.00’da Rize Valiliği önünde yapılacak olan resmi törenle devam edecek.

  DEVAMINI OKU
 • BAŞKAN KASAP ZABITA TEŞKİLATIYLA BİRARAYA GELDİ…

  BAŞKAN KASAP ZABITA TEŞKİLATIYLA BİRARAYA GELDİ…Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Belediye Esnaf El Ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine” projesi için Zabıta Müdürlüğü idari ve çalışan personelleriyle bir araya geldi.Yakamoz Restaurant’ta İşgaliye projesi ile ilgili moral ve motivasyon buluşmasında, Başkan Kasap, Zabıta Müdürlüğünün işgaliye çalışmalarıyla ilgili personelin görüş ve düşüncelerini aldı. Zabıta Müdürlüğü personelinin “Belediye Esnaf El Ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine” projesinin saha çalışmalarındaki fikir ve önerilerini ilgiyle dinleyen  Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,  kendi hedef ve düşüncelerini de personeli ile paylaştı. Başkan Kasap, İşgaliye çalışmalarında personelinin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarını istedi.BAŞKAN KASAP DİK DURACAĞIZ DİKLENMEYECEĞİZ… Başkan Kasap, zabıta personeline yaptığı açıklamada “Amacımız işgaliyelere ceza yazarak değil, farkındalık oluşturarak bunu gerçekleştirmekti. Çok şükür bu noktada önemli adımlar attık. Sizler de bizler de çok ciddi direnç gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi dik duracağız diklenmeyeceğiz. Bu hissi vereceğiz karşı tarafa. Kararlılığımız önemli çözüme ulaşacağız. İyinin düşmanı daha iyidir. Daha iyi noktalara gelmemiz lazım. Sabır ve dirayetle projemizi tamamlamalıyız” dedi.

  DEVAMINI OKU
 • BELEDİYE ESNAF EL ELE, KALDIRIMLAR HAK SAHİPLERİNE

  BELEDİYE ESNAF EL ELE, KALDIRIMLAR HAK SAHİPLERİNERize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, ” Belediye Esnaf  El Ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine” projesi  için  Sahil Park Sea Garden Restaurant’ta basın mensupları  ile bir araya geldi. Başkan Kasap, yüzde 95 esnafın kurallara uyduğunu söyledi.BAŞKAN KASAP YÜZDE DOKSAN BEŞLİK BAŞARI ELDE ETTİK..Sahil Park’ta Gazeteciler ile bir araya gelen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehir merkezinde son bir aydır uygulamaya konan “Belediye Esnaf el ele Kaldırımlar Hak Sahiplerine” projesinde  yüzde 95’ lik bir başarı elde ettiklerini belirtti. Başkan Kasap , 1428 Esnafı ziyaret ettik. 938 esnafımız kaldırım işgaline son verdi dedi.Basın toplantısındaki sözlerine devam eden Belediye Başkanı Kasap, “1. bölgede işyerlerinin %95 inde herhangi bir cezai işlem uygulanmadan işgaliyelerin kaldırıldığı görülmüştür. Kalan %5’lik işgallerde ise görüşmelerin devam ettiği ve fiziki şartların yerine getirilmesi için işgal yapan esnaflara 15 günlük ek süre verilmiştir.İŞYERLERİ TEK TEK ZİYARET EDİLİYOR..Başkan Kasap, “2. bölgede (otogar ve RTEÜ kampüsü arası) 70 işyeri ziyaret edilmiş, 18’inde işgaliye tespit edilmiştir.Proje ile Birlikte Zabıta Eliyle Esnafa Dokunulmuştur…Yapılan proje uygulamaları sırasında esnafın talepleri de değerlendirilmiş olup, esnafımızdan gelen şikayet ve talepler incelenip tasnif edilmiştir. Kurumumuzun ilgili birimleri problemlerin çözümleri için görevlendirilmiştir. Saha çalışmaları sırasında bu projeyle birlikte, acil yürütmesi gereken 2 projenin de alt yapı çalışmaları başlamıştır.  Bunlar ise , Usulsuz Parklanma, Araç İşgaliyeleri ve Trafik Düzenlemeleridir. Bu kapsamda emniyet ile birlikte ortak çalşma yürütülecektir.Osman Karavin caddesi meselesine de değinen Başkan Kasap, “Bir çok modern ilde olduğu gibi Üniversite şehri  ilimiz de öğrencilerin ve halkımızın sosyal yaşantı alanı olarak kullanabileceği trafiğe kapalı alanlarda bu tarz işgaliyelere belediye müsaade etmektedir” dedi.ADİL VE KARARLI TUTUMA DEVAM EDİLECEK..Adil ve kararlı tutuma devam edileceğini söyleyen Belediye Başkanı, projenin uygulama safhasında hiçbir esnafa ayrıcalık tanınmayacağını ifade etti.  Başkan Kasap, ”Esnafımızdan ve halkımızdan biraz daha sabır istiyoruz; işgal alışkanlıklarını sürdürmek isteyen esnafımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. Bazı işyerlerine fiziksel durumlarını düzeltmeleri için süre tanınmış olup halkımızdan esnafımızdan biraz daha sabırla projemize destek vermelerini bekliyoruz” dedi.  

  DEVAMINI OKU
 • KADIN KÜLTÜR MERKEZİ İLK SERGİSİNİ AÇTI.

  KADIN KÜLTÜR MERKEZİ İLK SERGİSİNİ AÇTI.  Rize Belediyesi,  Her yıl beş farklı dalda eğitim veren Kadın Kültür  Merkezi  el  emekleri  “Feretiko ve Sepet örücülüğü” kurslarının sergi açılışlarını yaptı.Açılışa,  Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap,  Salarha Belediye Başkanı Hasan Kara, Halk Eğitim Müdürü Osman Bahri Gülal, Belediye Meclis Üyeleri , Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İdris Altuntaş, davetliler Sivil Toplum Kuruluş Başkanları ve  vatandaşlar katıldı.Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 20 Kursiyerin belge aldığı sergi  açılışında yapmış olduğu konuşmada, “Bilindiği üzere Rize sahilinde hayata geçirilecek olan sahil projemiz var. Bu projemiz içerisinde yer alacak olan 4 ayrı binadan oluşacak olan Kadın Kültür Merkezi Projemizin hayata geçirilen ilk binası hizmete başladı. Kadınlarımızın bir şeyler üreterek ailelerine katkı sağlamaları noktasında çaba içerisinde olduğu bilinmektedir. Bizde Rize Belediyesi olarak bu yönde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Sahil dolgu alanında ve çeşitli mahallelerimizde bu gibi alanlar oluşturarak kadınlarımıza sosyal alanlar yaptık. Göreve geldiğimizde bu gibi talepleri yoğun bir şekilde alıyorduk. Halk Eğitim Merkezimizin de katkılarıyla bu oluşumun içerisine girdik.HEDEFİMİZ KENDİ KÜLTÜRÜMÜZDE OLAN ÜRÜNLERİ TANITMAKBurada daha çok kendi kültürümüzde olan el emeği ürünlerimizi yaparak halkımıza ve ilimize gelen turistlere sunuyoruz. Temel felsefemiz bölgemizin kültürünü ön plana çıkaracak faaliyetleri ortaya koymaktır. Kursiyerlerimizin yapmış olduğu birbirinden güzel ürünler aynı zamanda satışa sunulmaktadır. Arzu eden vatandaşlarımız gelip görerek dilediği ürünleri alabilirler. Böylece kadınlarımıza katkı sağlamış olacaklar. Paydaş kurumlarımıza ve bu alanın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Halk Eğitim Müdürü  Osman Bahri Gülal, “Rize Belediyemizin oluşturmuş olduğu Kadın Kültür Merkezine bizde Halk Eğitim Merkezi olarak desteğimizi esirgemedik. Rize’nin sanatını eserlerini tanıtmak adına elimizden geldiğince açmış olduğumuz kurslarla katkı sağlamaya çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçen diğer ekibe teşekkür ediyoruz.”Teşekkür konuşmalarında Kursiyer Zehranur Çavdar ise,” Kursa katılarak sadece ürünler yapmadık, aynı zamanda burada güzel dostluklar edindik. Yapmış olduğumuz ürünleri bizi ziyarete gelen turistlerimize tanıttık. Bu imkanları bize sunan başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap olmak üzere değerli büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkan Kasap ve davetliler kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları inceledi.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz