Batı ParkProje Durumu   :  Devameden
Yapım Yılı   :  -

Sahil yolu tünel içine alınarak trafik akışı alttan sağlanacak ve tünel üzerinde sosyal yaşam alanları inşa edilecektir. Böylelikle üniversitemizin sahille bağlantısı sağlanmış olacaktır.

Aynı kapsamda deniz doldurularak büyük bir alan elde edilecek, üniversite öğrencilerimizin ve halkımızın kullanımına açık, Batı Park 2. Etap oluşturulacaktır.

Batı Park İçerisinde yürüyüş parkurları, çay bahçeleri açık hava gösteri alanları, konser mekanları, spor kompleksleri, dinlenme ve sohbet alanları yer alacak ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi cazibe merkezi haline gelecektir.

PROJE SON DURUMU

Batıpark projesinin yapılması için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile birlikte protokol imzalanarak projenin uygulamaya geçiş süreci başlamıştır. Bu kapsamda projenin dolgu imar planı ile uygun olması için , mevcut dolgu imar planının 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlarında revizyon çalışmaları başatılmıştır. Ayıca 17 ha'lık dolgu alanının tahsisi yapılmış olup bu alanın doldurulması için Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı ihaleye çıkmış ve ihale edilmiştir. Şuan dolgu çalışmaları için  ihaleyi alan şirket tarafından şantiye kurulmuş ve çalışmalara başlanılmıştır.

Son Güncelleme Tarihi : 22.09.2017

 

Soru ve Görüşleriniz