Batı ParkProje Durumu   :  Devameden
Yapım Yılı   :  -

Proje kapsamında deniz doldurularak büyük bir alan elde edilecek, üniversite öğrencilerimizin ve halkımızın kullanımına açık, Batı Park 2. Etap oluşturulacaktır.

Batı Park İçerisinde yürüyüş parkurları, çay bahçeleri açık hava gösteri alanları, konser mekanları, spor kompleksleri, dinlenme ve sohbet alanları yer alacak ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi cazibe merkezi haline gelecektir.

PROJE SON DURUMU

Batıpark projesinin yapılması için 2017 Ocak ayında; Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör’ü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Ulaştırma Bakanlığı Altyapı yatırımları genel müdürü Erol Çıtak ile birlikte protokol imzalanarak projenin uygulamaya geçiş süreci başlamıştır. Ayıca dolgu alanının tahsisi yapılmış olup bu alanın doldurulması için Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı ihaleye çıkmış ve ihale edilmiştir. Şuan yaklaşık olarak 134 dönüm araziyi kapsayan dolgu projesinde yüzde 98’lik kısım tamamlanmıştır.  Dolgu çalışmalarının tamamlanamsından sonra 1. etap bitmiş olacaktır. Projenin 2. etabını peyzaj çalışmaları oluşturacaktır. Proje kapsamında 1 amfi tiyatro, oturma ve dinlenme alanları, kafeterya, mescit, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, kapalı ve açık oyun parkları, futbol sahası, spor salonu, halı sahalar, tenis kortları gibi çok sayıda mekan yapılacak.

Son Güncelleme Tarihi : 15. 03. 2019

Soru ve Görüşleriniz