Cumhuriyet Meydanı 2. EtapProje Durumu   :  Devameden
Yapım Yılı   :  -

“Meydanlar, şehirlerin kalbidir.” İnsanların buluşma yerleri olan meydanlar aynı zamanda bir çok aktivitenin yapıldığı alanlardır.

Bu projeyle birlikte modern Rize’mizin yeni imajını yansıtacak olan Cumhuriyet Meydanı, vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği ve rahat nefes alabileceği bir meydan haline getirilecektir.

Cumhuriyet Meydanı’nın  projesinin üst kısmı rekreasyon alanı, alt kısmı ise 608 araçlık otoparktan oluşacaktır. Bu sayede şehrimizin en önemli problemlerinden biri olan otopark sorunu kısmen çözüme kavuşmuş olacaktır.

PROJE SON DURUMU

Cumhuriyet meydanı projesinde 1.etap çalışmaları tamamlanmış, 2. etap çalışmaları için 7 Şubat 2018 günü ihaleye çıkılmıştır. İhaleyi 17 Milyon 812 Bin TL bedelle Bikan Mühendislik İnşaat Taah. Nak. Harf. Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti. kazanmıştır. İhaleyi kazanan firmaya yer teslimi yapılmış ve inşaat çalışmalarına başlanmıştır. İnşaat çalışmaları kapsamında bugüne kadar  C ve D bloğun grobetonları dökülmüş ve yalıtımları yapılmıştır. 2. kat grobeton dökümü yapılmaktadır. Grobeton dökümü yapıldıktan sonra donatıların yapımına başlanacaktır. 2. etap projenin tamamlanması sonucunda 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı vatandaşlarımızın kullanımına açılacaktır.

Son Güncelleme Tarihi : 11.04.2018

Soru ve Görüşleriniz