Kadın Sosyal Yaşam MerkeziProje Durumu   :  Devameden
Yapım Yılı   :  -

Kadın Sosyal Yaşam Merkezimiz, Rize’deki kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlayacağı ve el becerilerini geliştireceği gibi aynı zamanda kadınlarımızın el sanatlarını geliştirebilecekleri resim, müzik, yemek ve hobi kurslarına katılabilecekleri ve ürettikleri eserleri sergileyebilecekleri mekanlar olacaktır.

Bu mekan içerisinde kadınlarımız aerobik, fitness, plates, hamam, sauna, kreş, güzellik salonları ve kafeterya gibi hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

PROJE SON DURUMU

Kadın Sosyal Yaşam merkezi projesi için sahil dolgu alanında planlanan kentsel tasarım projesinde 4 üniteli (Bina) yapı planlanmıştır. Bu ünitelerden bir tanesinin inşaatı tamamlanmış olup 23 Mayıs günü hizmete açılmıştır. Hizmete açılan birinci ünite için “Rize’de Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Merkezi Kurulum Projesi” başlığı ile Japonya Büyükelçiliğine 2015 yılında hibe başvurusu yapılmış ve 69,235 $ hibe almaya hak kazanılmıştır. Proje inşaatına Temmuz 2016 tarihi ile başlanılmış olup Mayıs 2017 tarihi itibari ile tamamlanmıştır. Geri kalan 3 ünite için tasarım ve planlama çalışmaları sahil dolgu alanında yapılması planlanan kentsel tasarım çalışması sonucu belli olacaktır.

Son Güncelleme Tarihi : 10. 05. 2019

Soru ve Görüşleriniz