Rize Belediyesi İnovasyon MerkeziProje Durumu   :  Tamamlanan
Yapım Yılı   :  -

Türkiye’de il belediyeleri arasında ikinci olma özelliğini taşıyan Rize Belediyesi İnovasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Rize Belediyesi Ek Hizmet Katı’nda faaliyet gösterecek olan İnovasyon Merkezi’nin açılış törenine Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi İnovasyon Merkezi Koordinatörü ve  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli, Rize Muhtarlar Derneği Başkanı Recep Sakal, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Ercümen Yüksel, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Yönetim kurulu doğal başkanının Rize Belediye Başkanı olduğu İnovasyon Merkezi’nin koordinatörlüğünü ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Midilli yürütecek.

İNOVASYON MERKEZİ NEDİR?

İnovasyon, bilginin ve teknolojinin topluma yarar sağlayarak kullanılması olarak tanımlanıyor. İnovasyon merkezi ise belediyenin hizmet verdiği, araştırma yaptığı, destekleği, proje geliştirdiği alanlar da dahil olmak üzere bunların dışında ihtiyaç duyulan tüm alanları da içerecek şekilde inovatif akıllı şehir konseptini geliştirmek ve oluşturmak için inovasyon yapmak üzere fikir geliştirmek, proje konusu oluşturmak, araştırma, geliştirme, ve iyileştirme faaliyetleri yapmak, proje fonları ve partnerleri bulmak için üniversite, kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, dernekler, sanayi kuruluşları, ulusal ve uluslar arası kuruluşlar, Avrupa Birliği gibi karşılıksız fon kuruluşları ile iş birliğinin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.İLGİLİ HABERİMİZ:

http://www.rize.bel.tr/haber/rize-belediyesi-inovasyon-merkezi-acildi 

Soru ve Görüşleriniz