Yeni Belediye BloklarıProje Durumu   :  Planlanan
Yapım Yılı   :  -

Şehrimiz merkezinde 1960’lı yıllarda hizmete açılan ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan inceleme sonucu fiziki ömrünü tamamlayan bu blokları yıkarak yerine yerel mimariye uygun, estetik görünümlü yeni sosyal yaşam alanları inşa edilecektir.

Yeni konseptle birlikte bu bloklar, alışveriş merkezi, Rize Belediyesi şehir tiyatrosu, butik otel, sinema salonları, kafeler, restaurantlar, gençlik kulüpleri ve ofislerden oluşan modern bir yapıya kavuşacaktır.

Alışveriş merkezi konseptinde olacak bu bloklara, sosyal, kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği ve şehrimizin modern yaşantısına katkı sağlayacak mekanlar oluşturacağız. Bu proje mevcut hak sahipleri ile istişare yapılarak gerçekleştirilecektir.

PROJE SON DURUMU

Yeni Belediye Blokları projesi Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın ilimiz kent merkezinde yapacağı dönüşüm projesi kapsamında yapılacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ Başkanlığı tarafından belediye blokları ile doktorlar sitesinin olduguğu bölge ile Yeniköy, Tophane ve Ekrem Orhon mahalleleri içerisinde dolgu ile kazanılmış alanlar ve Taşlıdere Mahallesi içerisinde kalan 17 adet bina riskli alan ilan edilmiştir. Bu kapsamda riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel döönüşüm çalışması yapılacak olup Engindere küçük sanayi sitesi ve ÇAYKUR Ana Tamir İstasyonu, Yağlıtaş mahallesi ile Salarha Kokulukaya mahallesi sınırları içerisinde kalan bölgeler rezerv alanı olarak belirlenmiştir. TOKİ başkanlığı tarafından riskli alan ilan edilen bölgeler 3 etaba bölünmüş olup 1. etap olarak önceliklendirilen alan içerisinde Belediye blokları ve doktorlar sitesi bulunmaktadır.

Son Güncelleme Tarihi : 10.05. 2019

Soru ve Görüşleriniz