• Rize Belediyesi Sosyal Hizmet Ofisi

  Rize Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sosyal Hizmet Ofisi, Rize Belediyesi’nin Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında giysiden kırtasiyeye, ev eşyalarından besin maddelerine kadar her türlü ürünün ihtiyaç sahiplerine iletilmesini sağlıyor.  Doktorlar Sitesi üçüncü katta hizmete açılan ofiste Rize Belediyesi Sosyal Hizmet Ofisinine vatandaşlar kullanmadıkları eşyaları bağışlayabiliyor. Yardımda bulunan ailelerin ve yardım alan ailelerin düzenli olarak kayıtları tutuluyor.  

  DEVAMINI OKU
 • Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi

  İlimiz  Taşlıdere mahallesinde yapılacak olan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi  Rize Belediyesi’nin ve ilçelerimizin  ihtiyaçlarından biri olan sokak hayvanlarının rehabilitasyonu sorununa önemli ölçüde  çözüm getirecektir.İlimize Bağlı ilçeler sokak hayvanlarının rehabilitasyonu için belediyemiz sokak hayvanları rehabilitasyon merkezini kullanmaktadır. Bu da belediyemize maddi açıdan  sıkıntı yaratmakta ve ayrıca yeterli personel bulunmamaktadır. Bu amaçla 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında İlimiz  Taşlıdere mahallesinde Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi projesi yapılmıştır. Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi Projesi kapsamında ilgili kurumlardan gerekli onaylar alınmıştır. Orman ve Su İşleri Bakanlığına başvuru yapılarak 600.00,00 TL hibe desteği alınmaya hak kazanılmıştır. Projemiz 2.379.000,00+KDV TL'na ihale edilmiş olup yapımına başlanmıştır.

  DEVAMINI OKU
 • Engeller Lezzete Dönüşüyor Projesi

  Engeller Lezzete Dönüşüyor… Rize Belediyesi öncülüğünde, İşkur, Rize Sanayi ve Ticaret Odası, Halk Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü katkılarıyla Engellilerin mesleki eğitimleri hususunda Aşçı yardımcılığı kursu İsmail Kahraman Kültür Merkezinde açıldı. Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik olarak hazırlanan bu proje için İŞ-KUR’dan hibe desteği alınmş olup proje kapsamında 10 işitme engelli vatandaşımıza Halk Eğitim Müdürlüğünün de ortalığı ile Aşçı Yardımcılığı Eğitimi verilmiştir. Proje kapsamında İŞKUR’dan 104.326,00 TL hibe desteği sağlanmıştır. Kursiyerler 7 aylık bir eğitim görmüştür. 06.12.2016 yapılan törenle kurs tamamlanmış olup kursiyerlere sertifikaları dağıtılmıştır.

  DEVAMINI OKU
 • Yeni Belediye Blokları

  Şehrimiz merkezinde 1960’lı yıllarda hizmete açılan ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından yapılan inceleme sonucu fiziki ömrünü tamamlayan bu blokları yıkarak yerine yerel mimariye uygun, estetik görünümlü yeni sosyal yaşam alanları inşa edilecektir. Yeni konseptle birlikte bu bloklar, alışveriş merkezi, Rize Belediyesi şehir tiyatrosu, butik otel, sinema salonları, kafeler, restaurantlar, gençlik kulüpleri ve ofislerden oluşan modern bir yapıya kavuşacaktır. Alışveriş merkezi konseptinde olacak bu bloklara, sosyal, kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği ve şehrimizin modern yaşantısına katkı sağlayacak mekanlar oluşturacağız. Bu proje mevcut hak sahipleri ile istişare yapılarak gerçekleştirilecektir. PROJE SON DURUMU Belediye bloklarındaki esanafların geçici olarak taşınacakları yer sorunu belediye blokları esanıfı ile birlikte çözüldükten sonra proje çalışmaları hızlanacaktır. Son Güncelleme Tarihi : 22.09.2017

  DEVAMINI OKU
 • Batı Park

  Sahil yolu tünel içine alınarak trafik akışı alttan sağlanacak ve tünel üzerinde sosyal yaşam alanları inşa edilecektir. Böylelikle üniversitemizin sahille bağlantısı sağlanmış olacaktır. Aynı kapsamda deniz doldurularak büyük bir alan elde edilecek, üniversite öğrencilerimizin ve halkımızın kullanımına açık, Batı Park 2. Etap oluşturulacaktır. Batı Park İçerisinde yürüyüş parkurları, çay bahçeleri açık hava gösteri alanları, konser mekanları, spor kompleksleri, dinlenme ve sohbet alanları yer alacak ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi cazibe merkezi haline gelecektir. PROJE SON DURUMUBatıpark projesinin yapılması için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile birlikte protokol imzalanarak projenin uygulamaya geçiş süreci başlamıştır. Bu kapsamda projenin dolgu imar planı ile uygun olması için , mevcut dolgu imar planının 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlarında revizyon çalışmaları başatılmıştır. Ayıca 17 ha'lık dolgu alanının tahsisi yapılmış olup bu alanın doldurulması için Ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı ihaleye çıkmış ve ihale edilmiştir. Şuan dolgu çalışmaları için  ihaleyi alan şirket tarafından şantiye kurulmuş ve çalışmalara başlanılmıştır. Son Güncelleme Tarihi : 22.09.2017  

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz