03.04.2018 15:27
BAŞKAN KASAP, PROJENİN YÜZDE 54’Ü TAMAMLANDI…

BAŞKAN KASAP, PROJENİN YÜZDE  54’Ü TAMAMLANDI…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, yapımı devam eden yeni  kurban pazarında incelemelerde bulundu. Başkan Yardımcısı Şakir Mollayakupoğlu ve Veteriner Müdürü Mehmet Rakıcı’nın hazır bulunduğu inceleme gezisinde Başkan Kasap, Pazarın kurban bayramında kullanımını sağlamayı hedefliyoruz dedi.

Rize’yi, bölgenin en önemli hayvan ticaret noktalarından biri haline getirecek, Veteriner Müdürlüğünün 7 bloktan oluşacak toplam inşaat alanı 30.000 metrekare olan hayvan pazarı proje çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Kasap, İnşaat ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Kurban pazarının Rize için önemine de vurgu yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “5 bin hayvan kapasiteli Kurban Pazarı çalışmamızın yüzde 54’lük kısmını tamamladık. Bu yılın kurban bayramında kullanımını sağlamayı hedefliyoruz. Her yıl kurban bayramlarında Pazar yeri kurmak için 1 milyon TL civarında bir bedelle hazırladığımız Pazar alanlarının tasarruf ederek kalıcı hale getirilmesini sağlıyoruz. Bir taraftan da şehrimizin o kurban pazarı hengamesinden de kurtulmuş olmasını sağlayacağız.  Ayrıca kırsal alanda yaşayan ancak kışları şehre yerleştikleri için hayvanlarını bakamayan vatandaşlarımız için de hayvanlarını muhafaza edebilecekleri bir mekan oluşturuyoruz.” dedi.

 

Soru ve Görüşleriniz