22.12.2018 12:53
BAŞKAN KASAP’TAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA MESAJI

BAŞKAN KASAP’TAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA MESAJI

Sarıkamış Harekatı’nın Yıldönümde bir anma mesajı yayımlayan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sarıkamış Harekatı, 2 Aralık 1914'te başlayıp 15 Ocak 1915'e kadar Allahuekber Dağları’nda devam eden, Rus kuvvetlerine karşı yapmış olduğumuz ve sonuçları itibarıyla tarihimizin kahramanlık destanlarındandır.

Dondurucu soğuk ve tipi altında şehit olurken bile kol kola giren ve ebediyete bu şekilde yürüyen Mehmetçiğin bu acı destanı bir fedakarlık ve kahramanlık örneği olduğu kadar, birlik ve kardeşlik dersidir. Tarih sayfalarında vatan, millet ve kutsal tüm değerler adına ölüme doğru yürüyüşün simgesi olarak yer alan Sarıkamış Harekatının 104. yıl dönümünde şanlı 90 bin askerimizin kalplerde yaktığı büyük acı ilk günkü tazeliğini korumaktadır.

Sarıkamış Harekatı'nda vatan topraklarını savunma uğruna şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizi ve bu vesileyle bu kutsal vatanın müdafaasında emeği geçmiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.’’dedi

Soru ve Görüşleriniz