16.04.2019 16:21
BAŞKAN METİN’DEN TURİZM HAFTASI MESAJI

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Metin, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Rize’nin her köşesinde tarihimizin, doğamızın ve insanımızın zenginliği vardır. Bütün bu zenginlikleri, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkân sağlayan Rize’mizde; turizm bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak amacıyla her yıl kutlanan ‘Turizm Haftası’nın, turizm alanında edindiğimiz yerin sağlamlaştırılmasına ve daha ileriye taşınmasına katkı sağlamasını diliyorum.

Bu kapsamda Rize'de turizmle ilgili projelerimizin hayata geçmesi ile şehrimizin bu sektördeki payını daha fazla büyütmeyi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini artırmayı, böylelikle Rize’yi çekim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleri ile adeta bir cennet olan Rize; yatırımlarımızla, hükümetimizin, özel sektörümüzün ve paydaşlarımızın destekleriyle, güçlü bir turizm markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemeli ve bizler de üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirerek şehrimizi ‘Marka Şehir’ olarak geleceğe taşımalıyız. Tabi ki bu gayret sadece ulusal-yerel yönetimlerimiz aracılığı ile değil, yediden yetmişe tüm vatandaşlarımız ile şehrimizin tüm dinamikleri kullanılarak sağlanmalıdır.

Rize Belediyesi olarak sektörün tüm yatırımcılarını şehrimize davet ederken, güven ve uyum içerisinde çok güzel işler başaracağımıza inanıyor, turizmin gelişmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanların ve toplumların birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araç olan turizmi önemsiyor ve hedeflerimize ulaşma noktasında ciddi bir katkı sağlayan Turizm Haftası’nı kutluyorum.”

Soru ve Görüşleriniz