23.04.2020 12:37
BAŞKAN METİN, GÖREVİNİ ÇOCUKLARA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE DEVRETTİ…

BAŞKAN METİN, GÖREVİNİ ÇOCUKLARA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE DEVRETTİ…

TBMM'nin kuruluşu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları bu yıl Korona virüs Covid-19 salgını nedeniyle buruk geçerken, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, geleneği devam ettirerek, görevi telekonferans yöntemiyle çocuklara devretti.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, her yıl 23 Nisanda temsili çocuklara devredilen görevini bu yıl telekonferans yöntemiyle Boğaz Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Tolga Kazaz, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Asya Torpil, Taşlıdere Gazi Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Rümeysa Türk, isimli öğrencilere devretti. Telekonferans yöntemiyle 23 Nisan bayramını kutladığı çocuklara görevini devreden Başkan Metin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle anarak,tüm çocukları Anne Babaları ile birlikte bu akşam 20.45 de Belediyenin organize ettiği Havai Fişek ve dilek Feneri gösterilerini ve  saat 21'de balkon ve camlarda İstiklal Marşı'nı hep birlikte söylemeye davet etti.

Telekonferans yöntemi ile görevi devralan çocuk Başkanlar ; Tolga, Asya ve Rümeysa, Başkan Rahmi Metin aracılığı ile Temizlik İşleri,  Park Bahçeler Ulaşım ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerden, pandemi salgını süresince belediye hizmetlerinin aksatılmaması, dezenfeksiyon çalışmalarının devamı, Mahallelerinde bulunan çocuk parkları ve sosyal alanların genişletilmesi, teleferik çalışmaları için gerekli takiplerin yapılması ve Trafik çalışmalarının takip edilmesi direktiflerini ilettiler.

 

Telekonferans sistemi ile gerçekleştirilen devir töreninde Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, çocuk başkanlara, “Salgın sona erince de sizleri makamımda ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağım. Sizlerden ricam, salgın bitene kadar Evlerinizde kalarak bizlere destek olun. Anne Baba ve kardeşlerinize selam söyleyin" dedi.

Çocuk Başkanlar, Tolga, Asya ve Rümeysa;   son olarak Evlerindeki süslemeleri Belediye Başkanı Metin’e izleterek, 'Evde kal Rize, Evde kal Türkiye' mesajı verdi.

Soru ve Görüşleriniz