19.03.2018 09:38
TAMAMLANDIĞINDA İSTİKLAL CADDESİNİ ANDIRACAK

Vatandaşların ve çevre esnafının yağmurlu havalarda su baskınlarından dolayı sürekli şikayette bulunduğu “Tarihi Rize Çarşısı” Rize Belediyesi tarafından başlatılan alt ve üst yapı çalışmalarıyla nodern bir görünüme kavuşacak.

Rize’de uzun yıllar Kuyumcular Sokağı olarak bilinen ve Rize Belediyesi tarafından ismi Tarihi Rize Çarşısı olarak değiştirilen Kazım Karabekir Caddesinin tüm altyapı ve üstyapısı yenileniyor. Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından projelendirilen, caddede Fen İşleri Müdürlüğünce düzenleme çalışmalar başladı.

Özellikle yaz aylarında ilimize dışarıdan gelen misafirlerinde uğrak noktalarından biri olan Tarihi Rize Çarşında zemin çalışmalarına başlayan ekipler işin kısa sürede bitirilmesi için aralıksız çalışmalarını devam ettiriyor. Rize Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebekesi kaliteli borularla yeniden döşeniyor. Alt yapıda Koruge boru kullanılıyor. Ayrıca çarşının doğalgaz hattı yetkili firma tarafından döşenecek.

Altyapı çalışmalarının ardından caddenin üst yapı çalışmaları tamamlanacak. Üstyapıda darbeye dayanıklı doğal granit taş kullanılacak. Yaklaşık olarak caddeye yapılan düzenleme 2 milyon 200 bin Tl’yi bulacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla Tarihi Rize Çarşısı, İstanbul’un tanınmış caddelerinden birisi olan İstiklal Caddesine benzerliğiyle dikkat çekecek. 

Soru ve Görüşleriniz