Isırlık Tabiat ParkıProje Durumu   :  Devameden
Yapım Yılı   :  -

Dünyada eşi benzeri olmayan ve bünyesinde birçok endemik bitki türünü bulunduran, bölgemizdeki tüm bitkileri görebileceğiniz, büyük ölçekli ve çok farklı donatılara sahip kent ormanı, Isırlık mevkiinde yapılacaktır.

Yeniden düzenlenecek Dağbaşı – Isırlık yolu ile kent ormanına ulaşımı kolaylaştıracağız. Eşsiz Rize manzarası eşliğinde kent ormanının güzelliklerini tüm vatandaşlarımızın yaşamasını sağlayacağız.

Özellikle şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok uğramayı tercih edecekleri bu parkta mesire yerler ile ailelerin rahatlıkla piknik yapabilecekleri alanlar olacak ve insanlar doğal güzellikleri doyasıya yaşayacaklardır.

PROJE SON DURUMU

Belediyemiz “10 Numara Projeler”i arasında olan, 118 dönüm arazi üzerinde yapılan Isırlık Tabiat Parkı projesinde 1. etabın yapımı tamamlandı.

1. Etap çalışmaları kapsamında kademe şeklinde taş duvarların yapımı tamamlanmış, 34 adet kamelya zeminlerinin betonlama işlemi ve kayrak taş yollarının yapımı tamamlanmıştır. Isırlık Tabiat Parkı 1. Etap çalışmaları tamamlanmış; gerek endemik, gerekse yöresel bitki türlerinin de kullanılacağı bitkilendirme projesinin yer aldığı 2. Etabın ihalesi Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürlüğü tarafından 4 Nisan tarihinde yapılmıştır. Projenin 2.etap kısmının eylül 2019 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır.Halkımızın yanında turistlerin de faydalanacağı bu projenin, ilimizin sosyal ve kültürel özelliklerini dünyaya tanıtmada önemli bir rolü olacaktır.

Son Güncelleme Tarihi : 12.04.2018

Soru ve Görüşleriniz