BİSİKLET TURUEtkinlik Tarihi   :  15/09/2021
Başlangıç Saati   :  13:00
Yer   :  Rize sahili, Paraşüt iniş alanı (İslampaşa mahallesi)

BİSİKLETİNİ KAP GEL..

Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan bir Avrupa Komisyonu girişimidir.
Hafta süresince, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesinin teşvik edilmesi amaçlanır.
2002 yılında ilk kez kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası'nın etkisi, hem Avrupa'da hem de tüm dünyada giderek artmıştır. Hafta kapsamında belediyeler; hareketlilik yönetimi, erişilebilirlik, yeni veya iyileştirilmiş bisiklet altyapısı tesislerine odaklanan projeler gerçekleştirmekte ve 22 Eylül tarihinde çokça bilinen “Arabasız Gün (Car-Free Day) etkinliği düzenlemektedir.
Avrupa Hareketlilik Haftası, her yıl bir tema ekseninde kutlanmaktadır. 2021 “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” olarak belirlenmiştir.
Bu kapsamda Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasına uygun olarak bu yıl belediyemiz Hollanda büyükelçisininde katılacağı bisiklet turu düzenleyecek. Tura belediye başkanımızda katılacak.
Tarih:15 eylül Çarşamba
Saat:13:00
Yer: paraşüt iniş alanı (sahil)
“TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR” 
 


Soru ve Görüşleriniz