28.09.2017 16:25
1 YILDA 172 KİLO PİL TOPLAYIP BİRİNCİ OLDULAR

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından organize edilen Atık Pil Toplama Kampanyası'nda Rize genelinde birinci olan Doğuş Çay İlkokulu'na ödülünü takdim etti.

Rize Doğuş Çay İlkokulu, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 172 kilo pil toplayarak Rize genelinde düzenlenen pil toplama kampanyasında en çok atık pil toplayan okul oldu.

Başkan Kasap, birinci olan okul müdürü ve öğrencileri makamında kabul edip, hediyelerini takdim etti. Geliştirilen sosyal sorumluluk projesine olan katkılarından dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Kasap, çocukların eğitiminde çevre bilinci oluşturmanın böylesine güzel organizasyonlarla daha da etkili olacağını söyledi.

Öğrencilere doğa ve çevre bilincini aşılamak gerektiğini ifade eden Başkan Kasap, "Bu kampanyalarla atık pil toplama alışkanlığını çocuklarımıza yerleştirmek istiyoruz. Çevreye ve doğaya karşı gereken hassasiyeti göstermek ve bu alışkanlığı gelecek nesillere aktarmak bizim elimizdedir." dedi.

Soru ve Görüşleriniz