22.03.2023 12:00
22 MART DÜNYA SU GÜNÜ KUTLU OLSUN; RİZE BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRISI
Rize Belediyesi iklim değişikliği sonucunda yağış azlığı yaşanan bir kış mevsimi geçirdiklerini belirterek ve vatandaşların içme sularını daha verimli ve tasarruflu kullanmalarını konusunda çağrıda bulundu.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yılın ilk kuraklık haritasını yayınladı. Kasım, Aralık, Ocak aylarını kapsayan raporda Rize’nin olağanüstü kuraklık seviyesinde olduğu ölçüldü.
Vatandaşlarımızın su sıkıntısı yaşamamaları adına şehrimizde mevcut içme suyu depolarının yerine yenileri yapılarak hem kapasiteleri büyütülüyor hem de kayıp kaçakları ortadan kaldırılıyor. Ayrıca Andon içme suyu için Çağrankaya vadisinde şehrin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak içme suyu göleti için çalışmalara başlandı.
SUYUMUZ MİLLİ MİRASIMIZ VE GELECEĞİMİZDİR
Tüm vatandaşlarımıza suyumuzu tasarruflu kullanma noktasında çağrıda bulunuyoruz. Kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanılması için vatandaşlarımızın tasarruf konusunda özen göstermesi son derece önemlidir. Tedbirimizi bu günlerden alarak gelecekte yaşanması muhtemel su sıkıntılarını önleyebiliriz. Su kaynaklarımızı bilinçli kullanırsak gelecek nesillerimize bu büyük mirasımızı daha güzel bir şekilde aktarabiliriz. Rize Belediyesi olarak su kaynaklarımızı bilinçli kullanma noktasında mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Suyumuz milli mirasımız ve geleceğimizdir. 22 Mart Dünya Su Günümüz kutlu olsun.

Soru ve Görüşleriniz