25.08.2017 16:34
BAŞKAN KASAP’TAN YENİ ORTA CAMİ VE TİMYA VADİSİ’NDEKİ ORTA CAMİ’YE İNCELEME

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Yeni Orta Cami’de yapılan düzenleme çalışmalarını ve Yeniköy Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında taşınma işlemleri devam eden Eski Orta Cami çalışmalarını inceledi.

Yeni Orta Camii’nde Rize Belediyesi tarafından yaşlıların camiyi rahat kullanabilmeleri için yapılan asansör, alt katlar için havalandırma ve şadırvan çalışmalarını inceleyen Başkan Kasap, ardından kentsel dönüşüm alanına taşıma işlemleri devam eden Eski Orta Camii’ye giderek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Başkan Kasap, “Yeni Orta Camiimizde cenaze işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilecek asansör çalışmamızı tamamladık. Alt katta ise şadırvan ve benzeri çalışmaları devam ettiriyoruz. Eski Orta Camii’nin taşıma çalışmaları ise 2018 yılının ilk yarısında ibadete açılacak şekilde sürdürülüyor.”

Başkan Kasap, Eski Orta Camii taşıma işlemlerinin sıradan bir çalışma olmadığı ve titizlikle devam ettiğini belirterek, planlanan program doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

Soru ve Görüşleriniz