21.10.2022 14:17
BAŞKAN METİN BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolayısıyla şehirde görev yapan basın mensuplarıyla Rize Belediyesi Alipaşa Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Basın mensuplarıyla şehirde devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında konuşan Başkan Metin’e basın toplantısında başkan yardımcıları eşlik etti.

Kentsel dönüşüm çalışmalarından  alt yapı çalışmalarına, sosyal tesislerden dere ıslahlarına ve sosyal ve kültürel çalışmalara kadar bir çok konuda açıklamalarda bulunan Başkan Metin, göreve geldikleri günden bu yana ekip olarak Rize için tüm gayretleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Çalışmaların son durumuyla ilgili bilgiler Başkan Metin, “Belediye Bloklarında çalışmalarımız devam ediyor. Teslim tarihi olarak 2022 yılının sonu olarak belirledik. Kaba inşaatı 15 gün içerisinde bitiyor. Bir taraftan da iç cephe ve dış cephe yapım çalışmaları devam ediyor. Millet bahçesi projesinde 15-20 gün içerisinde ihaleye hazır hale geleceğiz. Denizle buluşan bir proje olacak. Olta balıkçılığı için de mükemmel bir alan oluşacak. Yağlıtaş kentsel dönüşüm projesinde de çalışmalar hızla devam ediyor. Deniz sitesinde zemin iyileştirme işleri tamamlandı. Hafriyat çalışmaları başladı. Akabinde de katlar yükselecek. Taşlıdere kentsel dönüşümde de çalışmalar devam ediyor. Deniz Feneri Sosyal tesisimizi de bir iki ay içerisinde hazır hale getireceğiz. İçerisinde bir deniz müzesi de yapıyoruz. Çevre düzenlemesiyle birlikte şehrimizin yeni bir cazibe noktası haline gelecek.” dedi.

Katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkürlerini sunan Başkan Metin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenleyecekleri konser, havai fişek gösterisi ve kortej yürüyüşüne tüm vatandaşları davet etti.

Soru ve Görüşleriniz