19.07.2019 17:08
ÇAY VE YAZ SPORLARI FESTİVALİ MİNİKLER FUTBOL TURNUVASIYLA BAŞLADI

 

Rize Belediyesi’nin bu yıl 30.’sunu düzenleyeceği Rize Çay ve Yaz Sporları Festivali minikler futbol turnuvasıyla başladı.

 

Turnuvanın açılış törenine katılan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, genç sporculara forma dağıttı. Sembolik penaltı atışı yapan Başkan Metin, minik sporcularla eğlenceli dakikalar yaşadı. Başkan Metin, takımlara forma dağıtımın ardından turnuvanın başlama vuruşunu yaptı.

 

Başkan Metin turnuvanın açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada, “16 kulübümüz burada müsabakalar yapacaklar. Festivalimiz kapsamında spor ve sanatla ilgili bir çok etkinliğimiz olacaktır. Bu spor turnuvaları neticesinde beklide çok yetenekli sporcularımız ortaya çıkacaktır. Rize’de bu tür etkinliklerin çoğaltılması gençlere yeni yetenekler kazandıracağına inanıyorum” dedi.

 

Açılış törenine Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Çelik, turnuvaya katılan kulüp antrenör ve yöneticileri ve minik sporcuların aileleri katıldı.

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Rize Çay ve Yaz Sporları Festivali çerçevesinde bu yıl Gökhan Tepe, Volkan Arslan, Murat Köse ve Popstar Adnan Çakır konserleri etkinlik içerisinde yer alacak.

 

Çeşitli spor etkinliklerini içerisinde barındıran Festival, 26 Temmuz 2019 Cuma günü saat 18.00’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan kortej yürüyüşüyle start alacak.

 

Kortej yürüyüşü ile Sahil dolgu alanında devam edecek olan etkinlikte, 26 Temmuz akşamı Saat 20.00 da 10. Uluslar arası Tulum ve Müzik Festivali çerçevesinde farklı ülkelerden ilimize gelen konukların gösterileri yer alacak. Saat 22.00 itibariyle ise Volkan Arslan konseri vatandaşlarla buluşacak.

Soru ve Görüşleriniz