14.02.2023 21:39
HATAY’DA KURULACAK “ÇADIR KENT” İÇİN RİZE’DEN TIRLAR YOLA ÇIKTI…

Hatay’da kurulacak olan “Çadır Kent” için Rize Belediyesi tarafından hazırlanan 200 Çadır ve hayırseverlerimiz ile paydaş kurumlarca hazırlanan yaşam malzemelerini taşıyan Tır’ları Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, sahil dolgu alanından yolcu etti.

İçerisinde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak üniteleriyle birlikte 200 çadırlık çadır kent için Rize Belediyesi atölyesinde yapılan imalatlar tamamlanarak Hatay’a gönderildi.

İlk sevkiyatın gerçekleştiği uğurlamada Tır şoförleri ile bir araya gelen Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi sonrası tüm Türkiye’den olduğu gibi Rize’den de deprem bölgelerine ciddi bir organizasyonla her alanda yardımların ulaştığını ifade etti.

Başkan Rahmi Metin; Depremin ilk anlarından itibaren Rize’de birlik beraberlik sağlanarak Valilik, Rize Belediyesi, İlçe ve Belde Belediyeleri, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşların organizesiyle çok sayıda yardım Tır’ları bölgeye ulaştı. Kurtarma ekiplerimizin de günlerdir mücadele verdiği deprem bölgelerinde gerek çadır anlamında gerekse vatandaşların hijyenik yaşamı açısından halen Türkiye’nin farklı bölgelerinden yardımlar gidiyor. Bizde Rize Belediyesi atölyesinde imalatını yaptığımız 200 adet çadırı ve beraberinde paydaş kurumlarımız, okullarımız ve esnaflarımızın katkılarıyla hazırlanan soba, odun, yatak, WC ve Duş kabini konteynırları, hijyen maddeleri gibi  bir çok eşyayı yaklaşık 35 Tır’la Hatay’a sevkiyatını bu akşam itibariyle başlatmış bulunmaktayız. Bizde kurumdaki arkadaşlarımızla birlikte yarın sabah itibariyle yeniden deprem bölgelerine hareket ederek Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman’da ki arkadaşlarımızı ziyaret ederek ardından da Hatay’a hareket ederek orada oluşturacağımız Çadır Kent’in kurulumuna iştirak edeceğiz. Bu süreçte Rize’den yardımlara katılarak emek harcayan her bir bireyimize ve paydaş kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Soru ve Görüşleriniz