27.11.2020 10:09
KARADENİZ SAHİL YOLU’NUN RİZE SAHİL GEÇİŞİNDE AYDINLATMALAR YENİLENİYOR…

Gerek merkez cadde ve sokaklarda, gerekse şehrin sahil şeridi kısmında daha ışıldayan bir Rize için çalışmalarını sürdüren Rize Belediyesi, mevcut aydınlatma sisteminde arızalı olan ve ekonomik ömrünü tamamlayan armatürlerin yenilenmesini sağlıyor.

 Rize Belediyesi’nin girişimleri ile Çoruh Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, Karadeniz Sahil Yolunun Rize sahil geçişi güzergahında aydınlatma armatürleri yenileniyor.

 Rize’de sahil yolu geçişi güzergahında, İslampaşa ile Fener mahalleleri arasında başlatılan aydınlatma yenileme çalışmalarında ekonomik ömrünü doldurmuş, aydınlatma düzeyi ve verimi düşük armatürlerin yerine 250 W Sodyum Buharlı ve Oval camlı yeni tip armatürler montaj edilerek aydınlatma düzeyi yükseltiliyor.

Ayrıca yapılan çalışmayla sık meydana gelen arızalar sebebiyle yaşanan iş gücü kaybı ve verimsizlik önlenerek tasarruf sağlanacak.

 Söz konusu çalışmanın hava şartlarına bağlı olarak bu ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Çalışmalar devam ederken karayolu güzergahı boyunca gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup, bu süreçte araç sürücülerinin çalışma olan bölgelerde dikkatli olmaları önem arz etmektedir.

 

Soru ve Görüşleriniz