01.12.2023 17:48
"DİLRUBA BULUŞMALARI" ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIMIZ İLE DEVAM ETTİ…

Rize Belediyesi tarafından başlatılan “Dilruba Buluşmaları”nda bu hafta 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık etkinlikleri kapsamında özel gereksinimli çocuklarımız konuk edildi.

Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği şekliyle belirli aralıklarla düzenlenen Dilruba Buluşmalarının bu haftaki etkinliğinde Denizciler İlkokulu öğrencilerinden oluşan özel gereksinimli çocuklar belediye tarafından araçla okuldan alınarak Rize Belediyesi Isırlık Tabiat Parkına götürülerek burada harika bir gün geçirme fırsatı yakaladılar.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in eşi Fatma Metin’in de katılımıyla düzenlenen etkinlikte, çocuklar ve aileleri Isırlık Tabiat Parkını gezerek alanda bulunan sosyal tesiste kendilerine sunulan ikramların ardından park alanını gezerek çocuk oyun gruplarında doyasıya eğlendiler.

DİĞER BİR ETKİNLİK SİNEMA OLDU…

Rize Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık etkinlikleri kapsamında düzenlediği diğer bir program ise özel gereksinimli gençlerimiz için düzenlenen sinema etkinliği oldu. Rize Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Engelsiz Yaşam Merkezi bünyesinde bulunan gençler araçla alınarak sinemaya getirildi. İkramlar eşliğinde hep birlikte film izlemenin tadını çıkartan gençlerimizin mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Soru ve Görüşleriniz