18.05.2022 19:13
RİBEGEM’DEN GENÇLİK FESTİVALİ

RİBEGEM’DEN GENÇLİK FESTİVALİ

Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi (RİBEGEM) tarafından organize edilen 30 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek ‘Gençlik Festivali’nde Manga gurubu konserinin yanı sıra birbirinden eğlenceli etkinlikler ve söyleşiler düzenlenecek.

Bütün etkinliklere katılımın tamamen ücretsiz olduğu festivalde Manga gurubu konseri, e-spor turnuvası, açık hava sineması, Ribegem Her Dem Müzik Gurubu konseri, çeşitli konferanslar ve gençlik buluşması gerçekleştirilecek.

GENÇLER MANGA’YI BEKLİYOR

Gençlerin çok sevdiği Manga gurubu 4 Haziran Cumartesi günü Rize Sahil Dolgu Alanı Açık Otopark’ta saat 19.00’da dinleyicileriyle buluşacak.

FESTİVAL ALANINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

4 Haziran Cumartesi günü Sahil Açık otoparkta festival alanı kurulup çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Yöresel dinletiler, halk oyunları gösterisi, DJ performansları, Akrobatik Basketbol Show, genç müzik guruplarının performansları, Capoeira dans gösterisi yapılacak. Kurulacak olan stantlarda gençler, eğlenceli bireysel etkinliklere de katılabilecek. Alanda son olarak Manga konseri düzenlenecek.

RİBEGEM HER DEM MÜZİK GURUBU KONSERİ VE AÇIK HAVA SİNEMASI

Ribegem’in gençlerden kurduğu Her Dem Müzik Gurubu 3 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Rize Merkez Portakallık mahallesi Sahil Trafik Parkuru yanında bulunan yeşil alanda gençlere eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Açık hava sineması 3 Haziran Cuma günü saat 20.00’da bu kez Rize Merkez Portakallık mahallesi Sahil Trafik Parkı yanında bulunan yeşil alanda gerçekleştirilecek.

E-SPOR TURNUVASI, GRİ KOÇ, GENÇLİK BULUŞMASI VE KONFERANS

Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Gri Koç Gökhan Müftüoğlu 30 mayıs pazartesi günü saat 14.00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gençlerle buluşacak.

Düzenlenecek valorant ödüllü e spor turnuvasıyla 30 Mayıs – 2 haziran tarihleri arasında gençler kıyasıya mücadele edecek. E-spor turnuvasına başvuru için ayrıntılı bilgiler ribegem instagram sayfası biyografi linkinden edinilebilir.

Başarı Bedel İster konulu konferansla 31 Mayıs Salı günü saat 14.00’da Nurullah Genç, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Büyük Salon’da gençlerle bir araya gelecek.


 

Festival programı ise şu şekilde olacak;

30 Mayıs Pazartesi

14.00 – Gri Koç (Gökhan Müftüoğlu) – Griden Beyaza (Başarmak İsteyen Bütün Öğrencilere) söyleşisi – İsmail Kahraman Kültür Merkezi

17.00 – E-Spor Turnuvası başlangıcı

31 Mayıs Salı

14.30 – Başarı Bedel İster Nurullah Genç söyleşisi – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Büyük Salon

1 Haziran Çarşamba

10.30 – Gençlik Buluşması – Ali Metin Kazancı Rize Lisesi

2 Haziran Perşembe

E-Spor turnuvası finali

3 Haziran Cuma

19.00 – Ribegem Her Dem Müzik Gurubu Konseri - Portakallık mahallesi Sahil Trafik Parkuru Yeşil Alan

20.00 – Açıkhava Sineması - Portakallık mahallesi Sahil Trafik Parkuru Yeşil Alan

4 Haziran Cumartesi

14.00 - Gün boyu çeşitli etkinlikler - Sahil Açık Otopark

                - Yöresel dinletiler

- Halk Oyunları Gösterisi

- DJ Performansları

- Genç Müzik Guruplarının Performansları

- Capoeira Dans Gösterisi

- Etkinlik Stantları

- Akrobatik Basketbol Show

19.00 – Manga Konseri - Sahil Açık Otopark

Soru ve Görüşleriniz