27.04.2020 12:45
RİZE BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATMAYA DEVAM EDİYOR…

Rize Belediyesi Korona Virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ve Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatılan gıda ve sıcak yemek yardımlarına aralıksız devam ediyor.

Rize Belediyesi, belediye bütçesi, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin yardımlarıyla, 46 mahalle muhtarıyla koordineli bir şekilde gıda kolilerini ve sıcak yemekleri belediye mücavir alanları içerisindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyor.

Bir ay önce başlatılan yardımlarda, 6 mobil araç ve 40 personel ile ihtiyaç sahibi vatandaşların gıda ve sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayan Rize Belediyesi daha önce belirlenmiş olan ihtiyaçlı listesi doğrultusunda 46 mahalledeki ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 4000 gıda paketini ulaştırdı. Ayrıca Ramazan ayı boyunca her gün 100 haneye sıcak yemek ulaştırılmaya devam ediliyor. Hazırlanan gıda paketlerinin içerisinde bakliyat, temel gıda malzemesi ve temizlik ürünleri gibi birçok ürün yer alıyor. Her bir haneye gıda paketi haricinde kolonya, maske ve dezenfektan dağıtımı da yapılıyor.

Özellikle virüs salgını dolayısıyla evlerinde kalan 65 yaş üzeri yaşlılarımız başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik yapılan gıda yardımlarını kapılarına kadar ulaştıran görevlilere bu özverili çalışmalarından ötürü teşekkür eden vatandaşlar, devletimize dua ederek memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Soru ve Görüşleriniz