24.11.2020 21:38
RİZE BELEDİYESİ’NİN ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ
Rize’de  düzenlenen “Arabalı Sinema” etkinliği Rize Belediyesi’nin ev sahipliğinde pandemi önlemleri çerçevesinde tamamen ücretsiz olarak sahil otoparkında yapıldı.
Pandemi dolayısıyla birçok etkinliğin online yapıldığı 1001 Gözle Kısa Film Festivali’nin final bölümü  “Arabalı Sinema” ile yapıldı.
Rize Belediyesi karşısı sahil açık otoparkında kurulan olan dev ekrenda gösterilen “7. Koğuştaki Mucize” isimli filmi vatandaşlar kendi otomobillerinin içerisinden izlediler. Belediye ekipleri tarafından vatandaşlara patlamış mısır, limonata ve su ikram edildi.
Rize Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nin koordinasyonuyla düzenlenen etkinlik, sahil açık otoparkda kurulan ekran önünde, vatandaşlarımızın kendi otomobilleri içerisinde kalmak suretiyle radyo frekansı üzerinden ses yayını ile gerçekleşti.
Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç etkinlik alanında gazetecilere yaptığı açıklamada Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in şehrin kültürünü, tarihini ve değerlerini yansıtan 1001 Gözle Rize Kısa Film Festivali’ni başlattığını ve festivalin kapanış etkinliğini de arabalı sinema etkinliğiyle sonlandırdıklarını söyledi. 
Rize Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenlediği "1001 Gözle Rize" isimli ödüllü kısa film yarışması ve festival haftası, çeşitli atölye çalışmaları, sinema eleştirmeni, yazar, oyuncu, yönetmen, jüri üyeleri ve sinema sektöründen önemli konukların online söyleşileri ile tamamlanmıştı.

Soru ve Görüşleriniz