05.10.2018 15:15
RİZE’DE ZABITA FIRSATÇILARA KARŞI DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ticari işletmelere yönelik yapılan denetimlerde fırsatçılığa müsaade edilmiyor.

Daha önce ilimizde belirli aralıklarda rutin olarak yapılan zabıta denetimleri son zamanlarda ekonomide yaşanan dalgalanmayı bahane ederek ürünlere usulsüz artış yapmaya çalışan işletmelere yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında çağrısıyla daha sıklaştırılarak devam ediyor.

Rize Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından ilimizde sürdürülen kontroller çerçevesinde, bakkallar, marketler, mağazalar gibi vatandaşımızın temel ihtiyaçlarını sağladığı ticari alanlara etiket fiyatları incelenerek, karşılaşılan usulsüz fiyat artırımı karşısında yasal işlemler uygulanıyor.

Rize Belediyesinden yapılan açıklamada; “Rize’de yaşayan vatandaşlarında belediyeyi arayarak şikayette bulunduğu ve gelen şikayetlerin değerlendirilmesiyle yapılan denetimlere Fiyat Etiketi Yönetmeliği ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 54. Maddesi gereği hız kesmeden devam edecek” denildi.


Soru ve Görüşleriniz