20.11.2020 11:57
SİNEMA FİLMİNİ VATANDAŞLAR KENDİ ARABALARININ İÇİNDE İZLEYECEK…

Rize’de  düzenlenecek olan “Arabalı Sinema” etkinliği Rize Belediyesi’nin ev sahipliğinde pandemi önlemleri çerçevesinde 24 Kasım 2020 Salı günü Saat 18.30’da sahil otoparkında yapılacak.

Pandemi dolayısıyla birçok etkinliğin online yapıldığı kısa film festivalinin final bölümü  “Arabalı Sinema” ile yapılacak.

Rize Belediyesi karşısı sahil açık otoparkında kurulacak olan dev ekrenda gösterime girecek olan “7. Koğuştaki Mucize” isimli filmi vatandaşlar  kendi otomobillerinin içerisinden izleyebilecekler.

Etkinlik, sahil açık otoparkda kurulacak ekran önünde, vatandaşlarımızın kendi otomobilleri içerisinde kalmak suretiyle radyo frekansı üzerinden ses yayını ile gerçekleşecek.

Rize Belediyesi'nin geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenlediği "1001 Gözle Rize" isimli ödüllü kısa film yarışması ve festival haftası çeşitli atölye çalışmaları, sinema eleştirmeni, yazar, oyuncu, yönetmen, jüri üyeleri ve sinema sektöründen önemli konukların online söyleşileri ile tamamlanmıştı.

Soru ve Görüşleriniz