29.04.2021 13:04
TOPHANE MAHALLESİNDE DÖRT AYRI SOKAĞIN ALTYAPISI YENİLENEREK BETONLANDI…

Rize Belediyesi tarafından Tophane Mahallesinde başlatılan geniş çaplı altyapı ve betonlama çalışmaları kapsamında birbirine bağlantılı 4 ayrı sokak yenilenerek modern görünüme kavuşturuldu.

İlimizde bir çok noktada altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları yürüten Rize Belediyesi 2021 yılı yatırım programı kapsamında Tophane Mahallesinde daha önce parke taşı olan ve çökmelerin yaşandığı sokakları sökerek betonlama çalışmasıyla daha kullanışlı hale getirdi.

Tophane Mahallesi sakinlerinin de memnuniyet duyduğu çalışmalar kapsamında ilk etapta Fındıklı sokak, 1 nolu Dik sokak, Kanarya sokak ve Yokuş sokağın altyapısı ele alınarak yağmursuyu, atıksu, ve içme suyu hatları kaliteli borularla yenilendi. Yağmur suyu mazgallarının da yenilendiği ve altyapısı tamamlanan sokaklar betonlanarak  mevcut yollar bozuk zeminden arındırıldı.

Bambaşka bir görünüme kavuşan sokaklarda ikamet eden vatandaşlar çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek emeği geçen başta Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin olmak üzere teknik ekibe teşekkürlerini sundular.

 Rize Belediyesi ilerleyen süreç içerisinde aynı mahallede kalan kısımlardaki sokaklarda da yeniden çalışma başlatarak eksiklikleri tamamlayacak.

Soru ve Görüşleriniz