Avrupa Yerel Demokrasi HaftasıProje Durumu   :  Tamamlanan
Yapım Yılı   :  -

Rize Belediyesi olarak Avrupa Yerel Demokrasi haftası “Yaşayan bir demokrasi için yurttaş katılımı” ana tema çerçevesinde farklı bir çok etkinlik gerçekleştirildi. Bu kapsamda :

Belediye Çocuk Ziyareti Etkinliği:  Çocuklar tarafından Belediye Başkanı makamında ziyaret edildi. Belediye Başkanı çocuklarla şehrimiz ve okulları ile ilgili sohbet gerçekleştirdi.

Gençlerle Duvar Resmi Yapımı: Gençlerle Uzman bir hoca eşliğinde belli bir tema etrafında duvar resmi yapıldı.

Muhtarlarla Buluşma: Kamu hizmetlerinin vatandaşlara ulaştırılmasında en önemli unsur olan muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı.

Proje Sergisi: Rize’ye ait üretilecek fikir projeleri çalışmaları, Rize Belediyesi ve paydaş kurumlar tarafından yapımına başlanılan projelerin maket çalışmalarını ve görsellerin yer aldığı sergi düzenlendi.

Satranç Turnuvası: 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı ve 18 yaş ve altı kategorilerinde toplam 200 sporcunun yer aldığı satranç turnuvası düzenlendi. Her kategoride başarılı olan yarışmacılara ödüller verildi.

YEÇEP Danışma Toplantısı: Rize Belediye olarak hazırlanan Yerel Çevre Eylem Planının farklı kurumlardan temsilcilerin katılımıyla değerlendirilmesi yapıldı.

Öğrencilere “Seçilmişlik nedir? Seçilmiş Belediye Başkanı olsaydınız yaşadığınız şehri 2053’de nasıl görmek isterdiniz?” sorusu sorulmuş ve yazılı olarak cevap veren çocukların cevapları tarafımızca incelenerek rapor haline getirildi. 

Soru ve Görüşleriniz