15.05.2018 16:51
HOŞGELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN!

HOŞGELDİN YA ŞEHRİ RAMAZAN!

Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap, mübarek Ramazan Ayı arifesinde, Müslümanların maruz kaldığı zulmü lanetlediğini belirterek duygu ve düşüncelerine şu şekilde devam etti:

“11 ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın manevi huzuruyla, Yüce Allah’tan tüm İslam âlemine bereketli ve hayırlı bir Ramazan geçirmelerini dilerim.

Gönüllerin merhamet dolduğu, yüreklerin iman ateşiyle ısındığı; sevgi, saygı, sabrın esas olduğu bu gönül dergâhının menzili Ramazan ayı bütün İslam âlemine hayırlı ve mübarek olsun. Allah tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz duaları ibadetleri hayır-hasenatları kabul etsin.

Ramazan ayı boyunca her gün sizler için hazırlanan Gönül Soframızda sizleri ağırlamaktan şeref duyar ve teşriflerinizi bekleriz. Bu manevi iklim ve bereket ayı boyunca birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da pekiştireceğiz.

Yine bir Ramazan ayı arifesinde vatansız ve işgalci İsrail’in zulmüyle karşı karşıyayız. Kan döken, zulüm yapan İsrail’i nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Rabbim şu mübarek Ramazan ayının hürmetine bu zulümlerin sona ermesini ve Filistinli kardeşlerimizin refaha ermesini nasip etsin! Allah tüm Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

Rahmet, mağfiret ve bereket ayımız hayırlara vesile olsun inşallah. Allah nefsimizi terbiye ettiğimiz feyiz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin. Hayırlı ve bereketli Ramazanlar.”

 

 

Soru ve Görüşleriniz