02.04.2018 12:20
ENGELSİZ RİZE İÇİN YENİ BİR HİZMET

Yaşamlarını tekerlekli sandalyede sürdüren ve hayatımızın bir parçası olan Bedensel Engelli vatandaşlarımız için Rize Belediyesi tarafından sahilde yeni bir çalışma başlatıldı.

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte sahilde bulunan alanları yaz sezonuna hazırlayan Rize Belediyesi, tekerlekli sandalyede yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımızın sahille bütünleşmesi için var olan mevcut çardaklara engelli rampaları yaparak söz konusu vatandaşlarımızın dinlenme alanlarını daha aktif kullanmalarını sağlıyor.

Daha önce şehir merkezinde engellilerimiz için bir çok çalışma yapan ve son olarak Çaykur Genel Müdürlüğü yakınındaki üst geçitte Engelli Asansörü yaparak tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımızı sahille buluşturan Rize Belediyesi, bu kez ÇAYKUR ile Rize Adliye Sarayı arasındaki kısımda bulunan çardakların önlerine 5 adet rampa yaparak söz konusu vatandaşlarımızın aktif şekilde bu alanları kullanmasını sağlıyor.

İlk etapta 5 adet yapılan rampaların ilerleyen zaman içerisinde Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı noktalarda sayıları arttırılması düşünülüyor.

Soru ve Görüşleriniz