07.02.2023 18:02
RİZE TEK YÜREK YARDIMLARINA DEVAM EDİYOR

 “Rize Tek Yürek” konulu düzenlenen basın toplantısında şehrimizde toplanan yardımlar değerlendirildi.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, şehrin bütün paydaşlarıyla birlikte işbirliği içinde yardımların toplandığını ilk olarak 2 tır gıda maddesini yola çıkardıklarını ve 21 araç ve 41 kişilik belediye ekibinin de deprem bölgelerine varmak üzere olduğunu belirtti.

Başkan Metin, depremden etkilenen illere koordinasyona yardımcı olmak amacıyla valiler ve kaymakamlar atandığını, aynı şekilde belediye başkanlarının da illere gönderileceğini, kendisinin de Urfa’da görevlendirdiğini, en kısa sürede Urfa’ya gideceğini söyledi.

Basın açıklamasına, Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı İbrahim Turgut ile vali yardımcıları, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, STK temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantının ardından heyet yardım toplama merkezlerini ziyaret etti. Burada vatandaşlar, kamu çalışanları ve sivil toplum örgütleri tarafından ayrılıp kolilenen yardım malzemelerinin deprem bölgelerine sevki hakkında koordinasyonlarda bulundular.

Soru ve Görüşleriniz