Temizlik İşleri Müdürlüğü
Funda MARAŞLI
1990 yılında Malatya’da doğdu.  İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Malatya'da tamamladı. Lisans Eğitimini Erciyes Üniversitesi Fizik Bölümünde, yan dal eğitimimi Matematik bölümünde tamamladı. Erciyes Üniversitesi Fizik Bölümünde Tezli Yüksek lisans eğitimine devam ediyor. 2016 yılında Rize Belediyesinde memuriyete başladı. 2020 yılında Temizlik işleri Müdürlüğü görevine vekaleten atanmış olup ve görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesi.

Amacımız ; Rize Belediyesi Temizlik İşleri Birimi olarak vatandaşlarımıza kaliteli, temiz  bir çevrede yaşama imkanı sunmak, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın şikayet, istek ve talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi geliştirerek Belediyemizin misyonunu en üst seviyelere çıkarmak birinci hedefimizdir.

Evsel Atıkların toplanması ;Belediyemiz sınırları dahilinde bulunan 46 mahallenin temizlik işlerini, günlük ve belirli periyotlarla programlamak ve kontrol etmek. Sınırlarımız içerisinde yaklaşık 1500 adet çöp konteynırı bulunmaktadır. Şehir merkezinde her saat başı çöp toplama işlemi yapmaktayız.Mini pak aracımız ile zamansız çıkan çöplere müdahaleyi sağlamaktayız.

Süpürme işlemi ;60 personelimiz ve 3 adet süpürge aracımız ile cadde, sokak, parklar ve otobanların belirli aralıklarla temizliğini yapmaktayız.

Yıkama ; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan cadde ve sokakları belirli programa göre tanker yardımı ile yıkama,

Yaz aylarında cadde sokaklarda fıskiye ile sulama,

İhtiyaç anında merkeze bağlı belde ve köylerimize su transferi,

İhtiyaç halinde yangınlara yardıma arazöz gönderme,

Kamu Kurum ve Kuruluşları ile halkımızdan gelen şikayet ve talep üzerine yıkama yapmaktayız.

Hafriyatların toplanması ; sınırlarımız dahilinde atık çekyat, yatak, kalorifer atıkları ve hafriyat atıklarının şikayet ve talepler doğrultusunda alınmasını sağlamaktayız. Pazar günleri makineparkının desteği ile 1 adet kepçe ve 1 adet kamyon ile ortalama haftalık 100 ton hafriyat toplama işlemi yapmaktayız.

Atık piller ; Çevre Koruma Şefliği ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında Kamu Kurumları, İşletmeler ve Mahalli Yönetimlere bırakılan atık pil kutularının kontrolleri yapılarak, yetkili kuruluş olan TAP’a gönderilmesini sağlamaktayız.

Şikayet ve Talepler 

Vatandaşlarımızdan telefon ve e-mail yoluyla gelen şikayet ve talepler aynı gün içerisinde çözümlenip vatandaşa bilgi verilmektedir.

HABERLER


Soru ve Görüşleriniz