Temizlik İşleri Müdürlüğü
Bünyamin KAYA
1972 Yılında Rize'de doğdu. İlk okulu ve lise öğrenimini Rize'de tamamladı. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Sırasıyla 1992-1997 yılları arasında imam hatiplik, 1997-2000 yılları arasında esnaflık, 2003 yılından itibaren ise Rize Belediyesi'nin çeşitli birimlerinde görev yaptı. 2006 yılından bu yana Rize Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Kaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Amacımız ; Rize Belediyesi Temizlik İşleri Birimi olarak vatandaşlarımıza kaliteli, temiz  bir çevrede yaşama imkanı sunmak, gelecek nesillere temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmaktır. Ayrıca vatandaşlarımızın şikayet, istek ve talepleri doğrultusunda hizmetlerimizi geliştirerek Belediyemizin misyonunu en üst seviyelere çıkarmak birinci hedefimizdir.

Evsel Atıkların toplanması ;Belediyemiz sınırları dahilinde bulunan 46 mahallenin temizlik işlerini, günlük ve belirli periyotlarla programlamak ve kontrol etmek. Sınırlarımız içerisinde yaklaşık 1500 adet çöp konteynırı bulunmaktadır. Şehir merkezinde her saat başı çöp toplama işlemi yapmaktayız.Mini pak aracımız ile zamansız çıkan çöplere müdahaleyi sağlamaktayız.

Süpürme işlemi ;60 personelimiz ve 3 adet süpürge aracımız ile cadde, sokak, parklar ve otobanların belirli aralıklarla temizliğini yapmaktayız.

Yıkama ; Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan cadde ve sokakları belirli programa göre tanker yardımı ile yıkama,

Yaz aylarında cadde sokaklarda fıskiye ile sulama,

İhtiyaç anında merkeze bağlı belde ve köylerimize su transferi,

İhtiyaç halinde yangınlara yardıma arazöz gönderme,

Kamu Kurum ve Kuruluşları ile halkımızdan gelen şikayet ve talep üzerine yıkama yapmaktayız.

Hafriyatların toplanması ; sınırlarımız dahilinde atık çekyat, yatak, kalorifer atıkları ve hafriyat atıklarının şikayet ve talepler doğrultusunda alınmasını sağlamaktayız. Pazar günleri makineparkının desteği ile 1 adet kepçe ve 1 adet kamyon ile ortalama haftalık 100 ton hafriyat toplama işlemi yapmaktayız.

Atık piller ; Çevre Koruma Şefliği ile ortak yürüttüğümüz proje kapsamında Kamu Kurumları, İşletmeler ve Mahalli Yönetimlere bırakılan atık pil kutularının kontrolleri yapılarak, yetkili kuruluş olan TAP’a gönderilmesini sağlamaktayız.

Şikayet ve Talepler 

Vatandaşlarımızdan telefon ve e-mail yoluyla gelen şikayet ve talepler aynı gün içerisinde çözümlenip vatandaşa bilgi verilmektedir.

HABERLER


  • Rize Belediyesi’nden “Uluslararası Karadeniz Günü” Etkinliği

    31 Ekim “Uluslararası Karadeniz Günü” dolayısıyla çocuklarımız üzerinde çevre bilincini arttırmak adına Rize Belediyesi tarafından bir etkinlik düzenlendi.Karadeniz’de karadan, gemilerden ve atmosferden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi amacıyla, 21 Nisan 1992 tarihinde Karadeniz’in kirliliğe karşı korunması ( Bükreş ) sözleşmesi Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkenin temizlikçileri tarafından imzalanmıştır. Bu sözleşme altında, Karadeniz’in kirliliğe karşı korunması ve iyileşmesi Stratejik Eylem Planı 31 Ekim 1996 tarihinde imzalanmış olup, 31 Ekim Uluslararası Karadeniz Günü olarak ilan edilmiştir.İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen programa konuşmacı olarak RTEÜ Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Do. Dr. Ülgen Aytan katılırken, Rize merkezde bulunan İlköğretim düzeyindeki okullardan öğrenciler salonda yerini aldı. Etkinliğe katılan öğrencilere, Karadeniz’de yaşanan çöp sorunu, bilinçli tüketim, çevrede bulunan plastik cam, pil vb. atıkların denizde ve karada yaşayan canlılar üzerinde zararları konusunda görsel sunum eşliğinde bilgiler aktarıldı. Kendilerine dağıtılan pet şişe kapaklarından yunus balığı şeması ortaya çıkartan öğrencilere, program sonunda Rize Belediyesi tarafından hazırlanan katılım sertifikaları dağıtıldı. Etkinlik toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

    DEVAMINI OKU
  • 1 YILDA 172 KİLO PİL TOPLAYIP BİRİNCİ OLDULAR

    Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından organize edilen Atık Pil Toplama Kampanyası'nda Rize genelinde birinci olan Doğuş Çay İlkokulu'na ödülünü takdim etti.Rize Doğuş Çay İlkokulu, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde 172 kilo pil toplayarak Rize genelinde düzenlenen pil toplama kampanyasında en çok atık pil toplayan okul oldu.Başkan Kasap, birinci olan okul müdürü ve öğrencileri makamında kabul edip, hediyelerini takdim etti. Geliştirilen sosyal sorumluluk projesine olan katkılarından dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Kasap, çocukların eğitiminde çevre bilinci oluşturmanın böylesine güzel organizasyonlarla daha da etkili olacağını söyledi. Öğrencilere doğa ve çevre bilincini aşılamak gerektiğini ifade eden Başkan Kasap, "Bu kampanyalarla atık pil toplama alışkanlığını çocuklarımıza yerleştirmek istiyoruz. Çevreye ve doğaya karşı gereken hassasiyeti göstermek ve bu alışkanlığı gelecek nesillere aktarmak bizim elimizdedir." dedi.

    DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz