• Karagöz Hacivat Geleneksel Gölge Oyunları Buluşması

   Rize Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirmiş olduğu “Karagöz Hacivat Geleneksel Gölge Oyunları Buluşması”’ Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Çocukların aileleriyle birlikte izleme fırsatı bulduğu gösteride, yarışmalar, Karagöz ve Hacivat ve Ateşbaz gösterisi sahne aldı.Eğlenceli dakikaların yaşandığı program 2 gün sürdü.

  DEVAMINI OKU
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  Beledşyemiz ve KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında yeni işyeri açacak müteşebbislere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi veridli. Girişimcilik kursu bitiminde KOSGEB tarafından yapılacak sınav sonunda başarılı olan kişilere 50 bin lira geri ödemesiz veya 100 bin lira geri ödemeli destek verilecek. Eğitim programını tamamlayarak mezun olan katılımcıların kendi işini kurduğu taktirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde ‘Girişimci Desteğine’ başvurabilecekler. 

  DEVAMINI OKU
 • Elektronik Atık Toplama Noktaları

  Belediyemiz ve TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) işbirliği ile Rize’de elektronik atık toplama noktası kuruldu. İsmail Kahraman Kültür Merkezi yanında kurulan toplama noktasıyla birlikte eski ve kullanılmayan cep telefonları, bilgisayarlar, oyun konsolları, kameralar, yazıcılar, televizyonlar, bilgisayar monitörler gibi elektronik eşyaların doğaya zarar vermesinin engellenmesi ve geri dönüştürülmesi amaçlanıyor.

  DEVAMINI OKU
 • Rize Bilim Merkezi Projesi

  Belediyemiz tarafından yapılan ve hazırlıkları uzun süre devam eden Rize Belediyesi Bilim Merkezi öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.Rize Belediyesi Bilim Merkezi’nin bilimsel ekipmanları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla karşılandı.

  DEVAMINI OKU
 • Orta Camii'nin Taşınması Projesi

  Karayolları ağı kapsamına alınan, menderes bulvarı ve Güney Çevre Yolu ile Dosma kavşağını birbirine bağlayacak olan bulvar projesinin gerçekleştirilmesi için proje içerisinde kalan Kültür varlığı olan tescilli Orta Camii'nin taşınması, restorasyon ve rekonstrüktisyon işlemi 11 ay gibi bir süre içerisinde gerçekleştirilecek. Orta Cami, Yeniköy mahallesinde yapımına başlanan Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm alanında bulunan 1987 ada 1 nolu parselde, 1842 metre karelik alanda Şeyh Hüseyin Ağa Vakfına ait arazi üzerine inşa edilecek.

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz