• Rize Ulaşım Ana Planı Projesi

  Belediyemizce, ilimizdeki trafik sorununa çözüm bulmak ve kentimizde sürdürülebilir ulaşım sistemini sağlamak amacıyla  Gazi Üniversitesi Kent içi Ulaşım Teknolojileri Erişilebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KUTEM) ile birlikte Rize Ulaşım Ana Planı çalışmalarına başlanıldı.Rize Ulaşım Ana Planı kentimizdeki sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve resmi kurumlar ile ortak çalışmalar yürütülerek katılımcı bir planlama anlayışı çerçevesinde hazırlanacak.

  DEVAMINI OKU
 • Rize Belediyesi Tophane Mahallesi Etüt Merkezi

  Rize Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün katkı ve desteği ile Tophane mahallesinde Etüt merkezi açılıldı.Tophane Mahallesi Etüt Merkezi 10 Adet Bilgisayar, 8 Serbest çalışma alanı ve 1’i Öğretmen 19kişi kapasiteli derslikle mahalleliye hizmet verecek.

  DEVAMINI OKU
 • Kuyumcular Çarşısı Projesi

  Şehrimizin en hareketli çarşılarından birisi olan Kuyumcular Çarşısının rehabilitasyonu için Kuyumcular Çarşısı kentsel tasarım projesi ve cephe rehabilitasyon projesi yapılması planlanmışır. Bu proje ile birlikte kuyumcular çarşısı yeni ve modern bir görünüme sahip olacak

  DEVAMINI OKU
 • Bizim Fidanlarımız Projesi

  Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı, ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın eşi Menduha Kasap, Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ında bir adet Mavi Ladin fidanı göndererek 81 ilde yapılan ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü anısına ‘Bizim Fidanlarımız projesi çerçevesinde fidan dikimi gerçekleştirdiler.RİZE BELEDİYESİ 4 DÖNÜMLÜK ARAZİ DÜZENLEDİ…Rize Sanayi Sitesi karşısında Rize Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan sahil dolgu alanında oluşturulan, dört dönümlük alana 101 fidan dikildi.Bereket Ormanı adıyla 81 ilde 100 bin fidan dikiminde Rizeli Hanımlar, 30 Karayemiş,25 Elma, 20 Mandalina, 25 Süs Narı ve Emine Erdoğan’ın gönderdiği 1 Adet Mavi Ladin dikimi gerçekleştirdiler.

  DEVAMINI OKU
 • Buz Pateni Projesi

  Belediyemiz tarafından vatandaşlarımız için sahil dolgu alanı üzerinde Buz Pateni Pisti oluşturuldu. Görevli 1 eğitmen eşliğinde hizmet veren buz pisti 250 metrekare üzerine kuruldu. 

  DEVAMINI OKU

Soru ve Görüşleriniz